Pewne zwycięstwo Manchesteru United, świetne trafienie Younga

Autor: Ewa Grodzka | 21.12.2013 17:56 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United i tym razem nie zawiódł swoich fanów i na własnym stadionie pewnie ograł drużynę West Ham United 3:1. Wynik spotkania otworzył Danny Welbeck, swoje trafienie dołożył Adnan Januzaj oraz Ashley Young.

Drużyną od początku zdecydowanie lepszą był Manchester United. Pierwsza połowa pojedynku to regularne ataki podopiecznych Davida Moyesa. Szkot postawił w ofensywie na Wayne Rooney’a, Adnana Januzaja oraz Danny’ego Welbecka, w meczu zabrakło natomiast kontuzjowanego Robina van Persiego.

Wynik spotkania mógł otworzyć już w 2. minucie pojedynku Tom Cleverley. Anglik dostał świetną piłkę od Januzaja, oddał groźny strzał, dobrze interweniował jednak Adrián. Następnie z dystansu uderzał Phil Jones, ale znów na posterunku był golkiper WHU. Minimalnie też chybił Wayne Rooney przy strzale z rzutu wolnego, futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Anglik obsłużył Valencię w kolejnej akcji, ze strzałem Ekwadorczyka z prawego skrzydła poradził sobie jednak Adrián.

Dominacja „Czerwonych Diabłów” przyniosła efekt w 26. minucie pojedynku. Po świetnej akcji dwójkowej z Rooneyem, mocnym strzałem w długi róg, bramkarza West Hamu pokonał Danny Welbeck. Dziesięć minut później było już 2:0. Współpraca Welbecka z Januzajem zakończyła się trafieniem młodego Belga. Świetnie wykończył to 18-latek, który sprytnym zwodem minął obrońców rywala i wpakował futbolówkę do siatki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wynik podwyższyć mógł jeszcze Valencia, ale nie zdołał wykorzystać niemal stuprocentowej okazji i uderzył tylko nad poprzeczkę.

Tempo meczu w drugiej części spadło, na początku drugiej połowy bliski podwyższenia prowadzenia był Jonny Evans. Irlandczyk świetnie uderzał głową, piłkę już z linii bramkowej wybił jednak obrońca „Młotów”. Nie mylił się za to Ashley Young, który chwilę wcześniej zmienił Adnana Januzaja. Anglik dostał dobre podanie od Rooneya i oddał genialny, mocny strzał w prawy górny róg bramki Adriána. Gości było stać na trafienie honorowe, zdobył je dziesięć minut przed końcem meczu Carlton Cole. Nienajlepiej w tej sytuacji zachował się Alexander Büttner, Cole w sytuacji sam na sam nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza United. W końcówce meczu wynik podwyższyć mógł jeszcze Evans, ale znów świetnie spisali się defensorzy „Młotów”.

Manchester United wskoczył na 7. miejsce w tabeli Premier League. „Czerwone Diabły” wyprzedziły Tottenham, który jutro zagra swój mecz ligowy z Southampton.

Manchester United – West Ham United 3:1 (2:0) Welbeck 26’, Januzaj 36’, Young 72’ – Cole 81’