Remis PSG w meczu na szczycie, Ibra znów trafia

Autor: Jan Wiśniewski | 22.12.2013 23:10 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain zremisowało 2:2 na własnym stadionie z Lille OSC w ramach 19 kolejki francuskiej Ligue 1. Po tym meczu paryżanie nadal zajmują pozycję lidera tabeli, natomiast gracze „Les Dogues” znajdują się na trzeciej lokacie.

Gospodarze pierwszą składną akcję przeprowadzili w 22. minucie. Ezequiel Lavezzi dostał podanie od Lucasa Digne, lecz próbę Argentyńczyka zdołał obronić bramkarz Lille. Kilkanaście minut potem paryżanie objęli już prowadzenie. Zlatan Ibrahimović podszedł do wykonania rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego drużyny gości. Mocno uderzona przez niego piłka odbiła się od jednego z graczy stojących w murze i ostatecznie wpadła do siatki obok zdezorientowanego Vincenta Enyeamy. Tuż przed przerwą podopieczni René Girarda doprowadzili do wyrównania. Rio Mavuba doszedł do płasko zagranej piłki przez Salomona Kalou i precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans Salvatorowi Sirigu.

W 53. minucie sędzia słusznie podyktował rzut karny za faul Lucasa Digne na Francku Berii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Salomon Kalou i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Napastnik Lille pewnie wykonał rzut karny, zmylając golkipera PSG i posyłając futbolówkę w przeciwległy do niego róg. Usilne ataki gospodarzy do zmiany wyniku przyniosły skutek w 72. minucie. Wówczas po dobrze egzekwowanym rzucie rożnym niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Marko Baša, kierując piłkę do własnej siatki. Błąd w tej sytuacji popełnił także Enyeama, który wychodząc z bramki nie zdołał przeciąć toru lotu futbolówki.

PSG – Lille OSC 2:2 (1:1) Ibrahimović 36', Baša 72' – Mavuba 44', Kalou 53' (k)