Wymęczone zwycięstwo Realu, Pepe daje trzy punkty

Autor: Jan Wiśniewski | 12.01.2014 21:35 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt pokonał 1:0 w niedzielnym spotkaniu Primera Divisón Espanyol Barcelona. Zwycięstwo „Królewskim” zagwarantował Pepe, który na listę strzelców wpisał się w 55. minucie gry.

Początek meczu nieznacznie należał do przyjezdnych z Madrytu, lecz podopieczni Carlo Ancelottiego nie potrafili złamać dobrze ustawionej obrony przeciwnika. W 20. minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się Angel Di Maria, lecz jego próbę z trudem obronił golkiper oponenta. Trzynaście minut potem szczęścia spróbował z kolei Cristiano Ronaldo, ale Francisco Casilla ponownie był na posterunku. Chwilę potem Portugalczyk raz jeszcze wystąpił w roli głównej. Tym razem najskuteczniejszy piłkarz Realu uderzał z rzutu wolnego i bramkarz Espanyolu musiał ratować się odbiciem futbolówki nogami. Tuż przed przerwą gracze ze stolicy zmarnowali kolejną stuprocentową okazję. Luka Modrić wyprowadził szybką kontrę, podał do dobrze ustawionego Di Marii, lecz ten swoją niedokładnością zaprzepaścił wysiłki kolegów.

Dziesięć minut po zmianie stron Real wyszedł na prowadzenie. Modrić dokładnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a jego centrę wykończył Pepe, który z bliska nie dał żadnych szans Casilli. Po nieco ponad godzinie gry prowadzenie gości powinien podwyższyć Cristiano Ronaldo. Portugalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam bramkarzem Espanyolu, lecz nie trafił nawet w światło bramki. W 83. minucie ten sam piłkarz raz jeszcze nie wykorzystał okazji, kiedy stanął oko w oko z Casillą, a dobijający jego strzał Karim Benzema nie trafił do pustej bramki.

Espanyol Barcelona – Real Madryt 0:1 (0:0) Pepe 55'

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.