Juventus zdobył kolejne trzy punkty w walce o mistrzostwo Włoch

Autor: Michał Nowacki | 18.01.2014 22:47 | komentarzy: 24 | kategoria: Recenzja meczu |

„Stara Dama” nie dała szans rywalowi i pewnie wykorzystała atut własnego boiska. W spotkaniu padło sześć goli, zaś podopieczni Antonio Conte wygrali 4:2.

Jak zwykle skuteczny był Arturo Vidal, który zdobył dwa gole, najpierw w 19. minucie otworzył wynik spotkania, zaś chwilę później podwyższył Fernando Llorente. Wydawało się, że „Stara Dama” do szatni zejdzie z bezpieczną przewagą, ale w 38. minucie samobójcze trafienie zanotował Andrea Barzagli i zrobiło się 2:1. Jednak jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę los uśmiechnął się do gospodarzy, który dostał rzut karny. W 41. minucie do piłki podszedł Arturo Vidal i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1.

Druga połowa zaczęła się w wyrównany sposób dla obu drużyn, ale skuteczniejsi byli goście, którzy w 70. minucie ponownie złapali kontakt z mistrzem Włoch. Manolo Gabbiadini świetnie zachował się w polu karnym podczas bitego rzutu rożnego przez jego kolegę i zmusił Gianluigiego Buffona do kapitulacji.

Radość gości nie trwała długo, gdyż osiem minut później wynik meczu ustanowił Paul Pogba, który pozbawił Sampdorię złudzeń, że mogłaby ona zremisować z liderem Serie A. Ostatecznie Juventus wygrał 4:2 i zachował bezpieczną przewagę nad AS Romą.

Juventus Turyn – Sampdoria Genua 4:2 (3:1) Vidal 19’ i 41’, Llorente 24’, Pogba 78’ – Barzagli (samobójcza) 38’, Gabbiadini 70’