Skuteczna pogoń Manchesteru City, hat-trick Agüero

Autor: Ewa Grodzka | 25.01.2014 17:59 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

W IV rundzie FA Cup Manchester City podejmował, grający obecnie w Championship Watford. Pierwszoligowiec postraszył „Obywateli”, jako pierwszy strzelił dwa gole, ale nie zdołał dowieźć wygranej do końca. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:2, hat-tricka skompletował Sergio Agüero.

W pierwszej połowie pojedynku piłkarze Manchesteru City rozczarowywali, nie potrafili zagrozić bramce dużo niżej notowanego rywala. Niespodziewanie wykorzystali to goście, którzy oddali tylko dwa celne strzały i oba znalazły się w siatce gospodarzy. Najpierw w 21. minucie meczu podawał Deeney, akcję wykończył Forestieri.

Jakby tego było mało, niecałe dziesięć minut później było już 2:0 dla Watfordu. Anya zagrał do Deeneya, który strzałem z prawej nogi zdobył bramkę strzeżoną przez Pantilimona. Grający bez kompleksów goście mogli podwyższyć prowadzenie tuż przed przerwą, ale po uderzeniu Pudila piłka trafiła w słupek.

W drugiej połowie podopieczni Manuela Pellegriniego próbowali odrabiać straty, plan się powiódł po godzinie gry. Asystował Kolarov, a gola zdobył Sergio Agüero. Argentyńczyk doprowadził do wyrównania dziesięć minut przed końcem spotkania, indywidualną akcję zakończył skutecznym strzałem z lewej nogi.

„The Citizens” wyszli na prowadzenie tuż przed końcem spotkania, fatalny błąd popełnił bramkarz Watford, wykorzystał to Kolarov. Trzy minuty później było już 4:2 za sprawą trafienia głową Agüero. Argentyńczyk tym samym skompletował hat-tricka w tym meczu i zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy FA Cup.

Manchester City – Watford 4:2 (0:2) Agüero 60’, 79’, 90’, Kolarov 87’ – Forestieri 21’, Deeney 29’

• FA Cup: Dublet Lukaku, awans United

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Manchester City bardzo łatwo rozprawił się na wyjeździe z FC Basel. Lider Premier League wygrał aż 4:0 i już niemal obiema nogami znajduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Wszystko w cieniu starcia Realu z PSG. W Hiszpanii i Francji niemal każda gazeta skupia swoją uwagę na pojedynek gigantów, nie umniejszając niczego wielkiemu rywalowi. Z kolei w Anglii i Portugalii niezbyt wiele miejsca poświęca się meczowi Porto z Liverpoolem.

Spotkanie FC Basel z Manchesterem City określano mianem pojedynku Dawida z Goliatem. Gospodarze byli rewelacją w grupie A, w której zgromadzili dwanaście „oczek”. Natomiast „The Citizens” w tym sezonie wychodzi absolutnie wszystko, i w tym spotkaniu było podobnie.