Pewne zwycięstwo Manchesteru United, debiut Maty

Autor: Ewa Grodzka | 28.01.2014 22:40 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United wyszedł tym razem zwycięsko z pojedynku na własnym stadionie, ograł Cardiff City 2:0 w 23. kolejce Premier League. Debiut swój w tym meczu zanotował nowy nabytek „Czerwonych Diabłów”, Juan Mata.

David Moyes postawił od pierwszych minut na usługi, świeżo pozyskanego, Juana Maty. Ponadto w pierwszym składzie wystąpił, długo wyczekiwany z powodu kontuzji, Robin van Persie.

Gospodarze od początku ruszyli do ataku, efektem był gol już w 6. minucie spotkania. Young znakomicie dośrodkował w pole karne, wprost na dobrze ustawionego Valencię. Skrzydłowy United uderzył piłkę głową, jednak tylko w poprzeczkę, dobić próbował więc Robin van Persie. Pierwsze uderzenie Holendra obronił jeszcze Marshall, jednak przy jego dobitce nie miał już zbyt wiele do powiedzenia.

Cardiff w początkowej fazie meczu praktycznie nie istniało, na boisku dominowali piłkarze United. Po kwadransie gry groźnie z rzutu wolnego dośrodkowywał Mata, głową uderzał Evans, ale zabrakło metra aby piłka wpadła do siatki. Chwilę później zakotłowało się pod bramką De Gei, najaktywniejszy w tej sytuacji był Caulker, zabrakło bardzo niewiele do wykończenia tej akcji.

Bliski gola wyrównującego był też Hudson, który uderzył głową, jednak instynktowna interwencja nogą De Gei uratowała Manchester. Prowadzenie podwyższyć mógł jeszcze w pierwszej połowie van Persie, ale nie zdołał domknąć akcji zapoczątkowanej w polu karnym przez Giggsa.

Po przerwie drużyną lepszą byli goście, mieli doskonałą okazję na wyrównanie. Na lewej stronie John uciekł obronie Manchesteru, dograł w pole karne i tam tylko ofiarna interwencja Evry uratowała United przed stratą bramki. Mimo, że to goście przeważali, bramkę zdobyły „Czerwone Diabły”. Znakomitą indywidualną akcję fenomenalnym strzałem z dystansu wykończył Ashley Young.

Po godzinie gry boisko opuścił Robin van Persie, jego miejsce zajął Wayne Rooney. Anglik miał swoją okazję przy strzale z dystansu, piłka po rykoszecie minimalnie minęła jednak bramkę Marshalla. Niewiele też zabrakło przy strzale Valencii, piłkę na słupek fantastycznie sparował jednak golkiper Cardiff.

Dziesięć minut przed końcem okazji na gola w debiucie nie wykorzystał Juan Mata. Evra wyłożył piłkę Hiszpanowi, ten technicznym strzałem trafił jednak w jednego z obrońców rywala. Mata opuścił boisko siedem minut przed końcem meczu, żegnany przez kibiców United owacją na stojąco, na boisku pojawił się natomiast Adnan Januzaj. Młody Belg mógł podwyższyć wynik, ale minimalnie chybił przy strzale z dystansu już w doliczonym czasie gry. Podobnie niewiele zabrakło przy technicznym strzale Rooney’a, wynik więc już się nie zmienił.

Manchester United – Cardiff City 2:0 (1:0) van Persie 6’, Young 59’