Bombardowanie w Bremie, dwa gole Lewandowskiego

Autor: Bartłomiej Misztal | 08.02.2014 17:37 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dortmund zagrała w swoim stylu i nie miała problemów z pokonaniem Werderu, nawet grając na boisku rywala. Po dwie bramki zdobyli Robert Lewandowski i Henrikh Mkhitaryan.

Piłkarze Borussii bez problemów rozgrywali piłkę na połowie rywala i konstruowali pierwsze ofensywne akcje. Gracze Werderu próbowali odpowiadać, ale to goście mieli przewagę.

Po niespełna pół godziny gry goście wyszli na prowadzenie. W 27 minucie Schmelzer podał do Lewandowaskiego, który mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego pokonał Wolfa.

Werder mógł odpowiedzieć w 32 minucie. Świetnie zagrywał Obraniak w stronę Di Santo, ale Weidenfeler zdołał wygrać w starciu z graczem gospodarzy.

Tuż przed przerwą wicemistrzowie Niemiec podwyższyli wynik. W 42 minucie Lewandowski zagrał do Mkhitaryana, który zdecydował się na strzał z linii pola karnego.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Goście nadal mieli zdecydowaną przewagę, a piłkarze Werderu tracili kolejne bramki.

W 48 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę przejął Friedrich, który z najbliższej odległości pokonał Wolfa. 4 minuty później swoją szansę miał Lewandowski, ale mocny strzał Polaka minął bramkę Werderu.

W 56 minucie szczęście mogło uśmiechnąć się do Piszczka. Defensor Borussii potężnie uderzył zza pola karnego, ale trafił tylko w poprzeczkę. Goście jeszcze mocniej napierali, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu.

W 62 minucie Mkhitaryan popisał się kolejnym trafieniem, po dwójkowej akcji gości. Chwilę później gracze Werderu mieli szansę na gola. Weidenfeler wygrał jednak pojedynek z Petersenem.

W 75 minucie gospodarze mieli kolejną okazję bramkową. Gebre Selassie zagrał niedokładnie w okolice pola karnego, ale do piłki dobiegł Kobyliński, który huknął jak z armaty. Weidenfeler z trudem wybronił to uderzenie.

W 81 minucie podobnym strzałem popisał się Lewandowski. Wolf popisał się świetną interwencją. 4 minuty później Polak naprawił swój błąd. W sytuacji sam na sam minął bramkarza Werderu i wpakował piłkę do siatki.

Gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola. W 89 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Aycicek strzelił po ziemi i tym razem Weidenfeler nie uratował Borussii przed utratą bramki.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Borussii Dortmund. Podopieczni Jurgena Kloppa nadal są na trzecim miejscu w tabeli. Werder utrzymał 13 pozycję, ale w przypadku zwycięstwa VFB Stuttgart, piłkarze z Bremy spadną o jedno miejsce.

Werder Bremen – Borussia Dortmund 1:5 (0:2) Aycicek 89' – Lewandowski 27' 85, Mkhitaryan 42' 62', Friedrich 48'

• Kane: Chcieliśmy udowodnić krytykom, że się mylą

Po wygranym meczu z Borussią Dortmund Harry Kane stwierdził, że jego drużyna udowodniła, że mylili się ci, którzy wątpili w awans Tottenhamu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.