Napoli w finale Coppa Italia!

Autor: Martyna Dębińska | 12.02.2014 23:30 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Gospodarze zdołali odrobić straty z pierwszego meczu półfinałowego i na własnym obiekcie pewnie pokonali AS Romę. Wygrana była w pełni zasłużona, a bramki strzelali Callejón, Higuaín oraz nowy nabytek, Jorginho.

AS Roma poprzednie starcie półfinałowe wygrała u siebie 3:2. Napoli nie miało więc łatwego zadania, ale z pewnością drużynie pomógł atut własnego boiska, wspaniałego stadionu San Paolo oraz publiczności. Ostatecznie bardzo pewnie gospodarze zwyciężyli 3:0 i awansowali do finału Coppa Italia.

Nic nie zapowiadało, że ekipa przyjezdnych przegra taką różnicą bramek. To właśnie „Giallorossi” zaatakowali jako pierwsi i stworzyli sobie groźną sytuację, po której mogła paść bramka, a spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Rozchwytywany na rynku transferowym, Adem Ljajić pokazał się z dobrej strony, dośrodkował piłkę w pole karne i gdyby nie Pepe Reina, to Mattia Destro otworzyłby wynik spotkania.

Bramka padła dopiero po pół godzinie gry. Marek Hamšík zagrał do Christiana Maggio, a ten posłał piłkę w pole karne, gdzie świetnie odnalazł się José Callejón, który głową skierował piłkę do siatki. Taki wynik już dawał awans gospodarzom. Hiszpan nie popisał się kilka minut później, kiedy to Hamšík podał mu piłkę, ale atakujący nie był w stanie pokonać bramkarza przyjezdnych.

Błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej połowy, Napoli zdołało podwyższyć prowadzenie. Dokonał tego Gonzalo Higuaín, który wykorzystał przedłużone przez Jorginho podanie i bez problemu uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Minęły zaledwie trzy minuty, a Stadio San Paolo cieszyło się już z gola na 3:0. Tym razem drogę do bramki odnalazł ten, który asystował przy drugim trafieniu, czyli Jorginho. Po podaniu od Driesa Mertensa, Włoch znalazł się w sytuacji sam na sam i wykorzystał ją z zimną krwią, nie dając szans Morganowi De Sanctisowi.

Od 79. minuty Roma była zmuszona do gry w dziesiątkę. Kevin Strootman dopuścił się faulu na José Callejónie i został od razu usunięty z boiska.

SSC Napoli – AS Roma 3:0 (1:0) Callejón 33', Higuaín 48', Jorginho 51'

• Simeone: Griezmann wygrał nam kolejny mecz

Po zwycięstwie z Romą Diego Simeone nie ukrywał swojego zadowolenia z gry Atletico, podkreślając znaczenie wsparcia kibiców i roli Antoine’a Griezmanna.

Atletico Madryt wygrało na własnym boisku z Romą 2:0, dzięki czemu, wciąż liczy się w walce o awans do kolejnej fazy.

Wczorajsze spotkania przyniosły nam grad goli oraz niezliczoną ilość emocji. Nie inaczej powinno być dziś, kiedy na Wanda Metropolitano zmierzą się ze sobą ekipy Atlético Madryt i Romy. W drugim meczu tej grupy Qarabağ FK podejmie u siebie Chelsea FC.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.