Napoli w finale Coppa Italia!

Autor: Martyna Dębińska | 12.02.2014 23:30 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Gospodarze zdołali odrobić straty z pierwszego meczu półfinałowego i na własnym obiekcie pewnie pokonali AS Romę. Wygrana była w pełni zasłużona, a bramki strzelali Callejón, Higuaín oraz nowy nabytek, Jorginho.

AS Roma poprzednie starcie półfinałowe wygrała u siebie 3:2. Napoli nie miało więc łatwego zadania, ale z pewnością drużynie pomógł atut własnego boiska, wspaniałego stadionu San Paolo oraz publiczności. Ostatecznie bardzo pewnie gospodarze zwyciężyli 3:0 i awansowali do finału Coppa Italia.

Nic nie zapowiadało, że ekipa przyjezdnych przegra taką różnicą bramek. To właśnie „Giallorossi” zaatakowali jako pierwsi i stworzyli sobie groźną sytuację, po której mogła paść bramka, a spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Rozchwytywany na rynku transferowym, Adem Ljajić pokazał się z dobrej strony, dośrodkował piłkę w pole karne i gdyby nie Pepe Reina, to Mattia Destro otworzyłby wynik spotkania.

Bramka padła dopiero po pół godzinie gry. Marek Hamšík zagrał do Christiana Maggio, a ten posłał piłkę w pole karne, gdzie świetnie odnalazł się José Callejón, który głową skierował piłkę do siatki. Taki wynik już dawał awans gospodarzom. Hiszpan nie popisał się kilka minut później, kiedy to Hamšík podał mu piłkę, ale atakujący nie był w stanie pokonać bramkarza przyjezdnych.

Błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej połowy, Napoli zdołało podwyższyć prowadzenie. Dokonał tego Gonzalo Higuaín, który wykorzystał przedłużone przez Jorginho podanie i bez problemu uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Minęły zaledwie trzy minuty, a Stadio San Paolo cieszyło się już z gola na 3:0. Tym razem drogę do bramki odnalazł ten, który asystował przy drugim trafieniu, czyli Jorginho. Po podaniu od Driesa Mertensa, Włoch znalazł się w sytuacji sam na sam i wykorzystał ją z zimną krwią, nie dając szans Morganowi De Sanctisowi.

Od 79. minuty Roma była zmuszona do gry w dziesiątkę. Kevin Strootman dopuścił się faulu na José Callejónie i został od razu usunięty z boiska.

SSC Napoli – AS Roma 3:0 (1:0) Callejón 33', Higuaín 48', Jorginho 51'

• Justin Kluivert zostanie graczem Romy!

19-latek jest już w Rzymie, gdzie przeszedł testy medyczne poprzedzające podpisanie kontraktu z ekipą „Giallorossich”.

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.

• Jorginho nie trafi na Etihad Stadium?!

27-letni pomocnik był jednym z najjaśniejszych punktów SSC Napoli w ubiegłym sezonie. Nie może zatem dziwić fakt, że o jego usługi zabiega kilka mocnych klubów europejskich, a wśród nich „The Citizens”.

• Sarri lada dzień na Stamford Bridge? Zenit ma nowego trenera!

W ostatnich tygodniach media z całego świata informowały, że Maurizio Sarri znajduje się na celowniku londyńskiej Chelsea oraz Zenita Sankt Petersburg. Jednak Rosjanie znaleźli już trenera.