Lewandowski w elicie najcenniejszych graczy

Autor: Ewa Grodzka | 13.02.2014 09:00 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

„Transfermarkt.de” zaktualizował wartość piłkarzy występujących w Bundeslidze. Ogromny skok zanotował Robert Lewandowski, spadły natomiast notowania Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego.

Lewandowski strzelił w tym sezonie 11 bramek w lidze krajowej i pięć w Lidze Mistrzów, ponadto podpisał kontrakt z Bayernem Monachium. Wartość Polaka wzrosła więc z 39 milionów do 50 milionów euro. Dwaj pozostali Polacy, grający w zespole prowadzonym przez Jürgena Kloppa, czyli Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski obecnie warci są po 15 milionów euro.

Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajął pomocnik Bayernu Monachium, Mario Götze, który wyceniany jest na 55 milionów euro. Na trzeciej lokacie uplasował się natomiast Thomas Müller, jego obecna wartość to 45 milionów euro.

Warto przypomnieć, że „Lewy" w czerwcu 2011 roku był wyceniany na 7 milionów euro, a rok później już na 20 milionów. Snajper Borussii Dortmund notuje stały wzrost i w efekcie jest obecnie dziesiątym najcenniejszym graczem świata.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Polska, Borussia Dortmund, Łukasz Piszczek, Mario Götze, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Thomas Muller

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze