Bayern rozbija Hannover, dwa gole Müllera

Autor: Martyna Dębińska | 23.02.2014 19:30 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Pepa Guardioli ponownie nie mieli najmniejszych problemów, aby pokonać ligowych przeciwników. Tym razem wyjazd do Hannoveru okazał się równie owocny i zespół z Monachium wywiózł trzy punkty.

„Bawarczycy” swoją strzelaninę rozpoczęli po dwudziestu pięciu minutach gry. Rafinha dostał precyzyjne podanie od Bastiana Schweinsteigera, Brazylijczyk szybko rozeznał się w sytuacji i zdecydował się na wrzucenie piłki w pole karne do Thomasa Müllera, który w swoim stylu, szczupakiem, wpakował ją do siatki przeciwników.

Ochotę na bramkę miał również napastnik gości, Mario Mandžukić. Do atakującego piłkę zagrał Thiago Alcântara i Chorwat postanowił oddać strzał. Tym razem nie udało mu się jednak wpisać na listę strzelców, ponieważ dobrą interwencję zaliczył Ron-Robert Zieler.

Jednakże już dwie minuty po tej sytuacji, niemiecki golkiper musiał skapitulować. Znów z dobrej strony pokazał się Bastian Schweinsteiger, który świetnie zagrał za obrońców do Thiago Alcântary, a Hiszpan umiejętnie przyjął futbolówkę klatką piersiową i pokonał bezradnego bramkarza.

Kolejne dwa trafienia Bayern dołożył już po zmianie stron. Najpierw mogliśmy oglądać miłą dla oka, zespołową akcję przyjezdnych, kiedy to David Alaba podał do Mario Mandžukicia, ten piętą odegrał do Thomasa Müllera, który z łatwością znalazł drogę do bramki rywali.

Następnie kolejny raz Rafinha z prawej flanki wrzucił piłkę w pole karne i wreszcie dopiął swego Mario Mandžukić. Chorwat zakończył akcję strzałem głową. W dzisiejszym spotkaniu nie padło już więcej goli.

Hannover 96 – Bayern Monachium 0:4 (0:2) Müller 25' i 59', Thiago 34', Mandžukić 66'