Chelsea remisuje w Turcji, rewanż sprawą otwartą

Autor: Michał Nowacki | 26.02.2014 22:45 | komentarzy: 27 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu pełnym podtekstów Chelsea Londyn zremisowała na wyjeździe 1:1 z turecką Galatasaray Stambuł. Prowadzenie jako pierwszy objął angielski klub, ale w drugiej połowie Chedjou zdołał doprowadzić do remisu.

Już w 9. minucie Fernando Torres otworzył wynik spotkania i pokazał, że „The Blues” nie boi się rywala i poważnie myśli o korzystnym wyniku w wyjazdowym meczu, choć na trudnym terenie. Asystę przy golu Hiszpana zanotował jego rodak, Cesare Azpiliqueta, który zagrał na lewej defensywie zamiast Ashley’a Cole’a.

Chwilę później Willian i Torres mieli dogodne sytuacje do podwyższenia, ale ich strzały były blokowane przez obrońców lub bramkarz stał na posterunku. W 27. minucie Ramires znalazł trochę miejsca, ale uderzył zbyt silnie i futbolówka przeszła nad poprzeczką.

W 39. minucie mogło być 1:1, Alex Nicolao Telles dostał świetną piłkę od Wesley’a Sneijdera i mógł być sam na sam z golkiperem, ale defensorzy „The Blues” odebrali mu z łatwością piłkę.

Po przerwie Chelsea rzuciła się do dalszych ataków, w 52. minucie Torres miał okazję na drugiego gola, ale Fernando Muslera wyczuł jego intencje i poradził sobie ze strzałem Hiszpana. Niespełna 10 minut później Selcuk Inan oddał strzał, ale piłka trafiła w lewy słupek.

Dwie minuty później gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, rzut rożny wykonywał Wesley Sneijder, zaś do piłki wyskoczył Aurelien Chedjou i pokonał Petra Cecha. Dziesięć minut później Galatasaray mogła prowadzić, ale strzał Alexa Nicolao Tellesa znakomicie obronił czeski golkiper.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć obie strony miały ku temu świetne okazje. Tym samym rewanż na Stamford Bridge jest nadal sprawą otwartą.

Galatasaray Stambuł – Chelsea Londyn 1:1 (0:1) Chedjou 65’– Torres 9’

• Liga Mistrzów: Raport ligowy #5

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.