Borussia wiceliderem, „Lewy” znów strzela

Autor: Ewa Grodzka | 01.03.2014 18:25 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dortmund nie miała problemów z pokonaniem FC Nürnberg, podopieczni Jürgena Kloppa wygrali u siebie 3:0. Kolejny znakomity mecz w barwach BVB rozegrał Robert Lewandowski, pozostałe gole zdobył Mats Hummels oraz Henrich Mychitarian.

Już w pierwszej połowie gospodarze mieli sporą przewagę, ale nie zdołali udokumentować jej trafieniem. Pierwszy gol padł więc dopiero po zmianie stron, bramkę zdobył Mats Hummels.

Kapitalnym dośrodkowanym popisał się Sahin, jego podanie strzałem głową zakończył Robert Lewandowski. Schäfer z trudem sparował strzał, piłka wpadła pod nogi Hummelsa, który dopełnił formalności wbijając piłkę z najbliższej odległości.

Prowadzenie podwyższył Robert Lewandowski po godzinie gry. Polak wykończył zespołową akcję Borussii pewnym mierzonym strzałem w prawy dolny róg. Asystę przy tym golu zaliczył Mychitarian. Tym samym, „Lewy” strzelił swojego 15. gola w tym sezonie i stał się samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Kropkę nad „i” w tym meczu postawił sam Mychitarian, który strzałem po ziemi z kilku metrów pokonał golkipera Norymbergi. Tym razem świetnym podaniem popisał się Jonas Hofmann, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Borussia Dortmund tym samym powróciła na drugą pozycję w tabeli ligi niemieckiej, porażki z Mainz doznał bowiem Bayer Leverkusen.

Borussia Dortmund – FC Nürnberg 3:0 (0:0)  Hummels 51’, Lewandowski 64’, Mychitarian 83’

• Kane: Chcieliśmy udowodnić krytykom, że się mylą

Po wygranym meczu z Borussią Dortmund Harry Kane stwierdził, że jego drużyna udowodniła, że mylili się ci, którzy wątpili w awans Tottenhamu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.