Niewykorzystane akcje się mszczą, Napoli remisuje w Livorno

Autor: Bartłomiej Misztal | 02.03.2014 20:35 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Gdyby Napoli wykorzystało większość swoich sytuacji, mecz z pewnością skończyłby się innym wynikiem. Podopieczni Rafaela Beniteza muszą jednak zadowolić się remisem w wyjazdowym spotkaniu z Livorno.

Początek meczu mógł zacząć się fatalnie dla gospodarzy. W 11 minucie Higuain zagrał w stronę Hamsika, którego uprzedził Mbaye, ale gracz Livorno źle wybił piłkę, że ta odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. Było blisko bramki samobójczej.

Goście wyraźnie przeważali. W 24 minucie Martens otrzymał podanie z lewej strony boiska, zwiódł jednego z defensorów i posłał potężny strzał. Bardi z trudem wybronił uderzenie Belga.

Napoli w końcu stanęło przed szansą zdobycia pierwszego gola. W 31 minucie Pandev został popchnięty w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Chwilę później Mertens otworzył wynik spotkania.

6 minut później Callejon mógł dobić rywala w pierwszej połowie. Strzał Hiszpana nie zaskoczył jednak Bardiego, który popisał się kapitalną interwencją.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 39 minucie Mesbah otrzymał podanie po szybkim rozegraniu rzutu rożnego, następnie zagrał do Mbaye, który starał się wykończyć akcję. Bramkarz Napoli Reina pechowo wpakował piłkę do własnej siatki, przy próbie interwencji.

W drugiej połowie gospodarze wyglądali na zupełnie odmienionych. W 59 minucie Paulinho otrzymał piłkę po dobrym zagraniu górą i oddał celny strzał. Reina nie złożył jednak broni i świetnie wybronił to uderzenie.

Ta niewykorzystana akcja mogła się zemścić po 2 minutach. Mertens zagrywał do Hamsika, a Bardi nie dał szans Słowakowi. W 65 minucie Inler próbował zaskoczyć bramkarza Livorno strzałem z dystansu. Bezskutecznie.

Widać było, że goście dążą do zdobycia zwycięskiej bramki. Niestety, remis utrzymał się do końca tego spotkania. Napoli nadal jest na trzecim miejscu, ale dystans do Romy może się zwiększyć, jeżeli stołeczny klub rozegra swoje spotkanie. Livorno nie udało się uciec ze strefy spadkowej i zajmują 18 pozycję.

AS Livorno Calcio – SSC Napoli 1:1 (1:1) Reina 39’(sam.) – Mertens 32’(k.)

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

• Kolejny gracz na celowniku „Rojiblancos”

Diego Pablo Simeone rozgląda się za nowym napastnikiem, który odnalazłby się także na skrzydle.

W jednym ze spotkań 12. kolejki Serie A „Błękitni” zremisowali z „Ceo”.

Faouzi Ghoulam wczorajszy mecz Napoli z Manchesterem City okupił poważną kontuzją, która może wykluczyć go z gry nawet na pół roku.