Napoli walczy do końca i wygrywa w hicie!

Autor: Martyna Dębińska | 09.03.2014 22:45 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

Starcie między piłkarzami Rafy Beníteza a ekipą AS Romy było niezwykle wyrównane. Kiedy już wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, do bramki gości trafił sprowadzony latem z Realu, José Callejón.

Okazji na zdobycie goli w tym spotkaniu nie brakowało. Oba kluby stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale brakowało dokładności i skuteczności poszczególnych graczy. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz na dziewięć minut przed regulaminowym końcem meczu, na listę strzelców wpisał się José Callejón. Niechciany w Madrycie, w Neapolu jest jedną z wiodących postaci. Warto dodać, że było to już dziesiąte trafienie Hiszpana w obecnych rozgrywkach Serie A.

Już po trzech minutach od gwizdka obwieszczającego początek spotkania, Gervinho mógł uszczęśliwić swoją drużynę. Swoich okazji nie wykorzystali również Radja Nainggolan oraz Gonzalo Higuaín. Z biegiem czasu AS Roma delikatnie zaczęła przeważać. Najpierw nie popisał się Nainggolan, który zamiast podawać do Pjanicia, zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji, co nie przyniosło korzystnych rezultatów. Następnie kolejną sytuację miał Gervinho, ale na drodze do bramki stanął mu doświadczony Pepe Reina.

W drugiej połowie jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Silnym strzałem z dystansu Dries Mertens chciał zaskoczyć Morgana De Sanctisa i prawie się udało, piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki przeciwników. Chwilę później byli piłkarze Realu Madryt mogli rozstrzygnąć losy spotkania, ale nie udało się to ani Callejónowi, ani Higuaínowi. Nadeszła 81. minuta, a wraz z nią szał radości na trybunach Stadio San Paolo. Faouzi Ghoulam dośrodkował piłkę z lewej strony wprost na głowę José Callejóna, a ten w końcu pokonał Morgana De Sanctisa. Przyjezdni nie zdołali już podjąć walki z rywalami i trzy punkty powędrowały na konto zespołu z Neapolu.

SSC Napoli – AS Roma 1:0 (1:0) Callejón 81'

• Justin Kluivert zostanie graczem Romy!

19-latek jest już w Rzymie, gdzie przeszedł testy medyczne poprzedzające podpisanie kontraktu z ekipą „Giallorossich”.

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.

• Jorginho nie trafi na Etihad Stadium?!

27-letni pomocnik był jednym z najjaśniejszych punktów SSC Napoli w ubiegłym sezonie. Nie może zatem dziwić fakt, że o jego usługi zabiega kilka mocnych klubów europejskich, a wśród nich „The Citizens”.

• Sarri lada dzień na Stamford Bridge? Zenit ma nowego trenera!

W ostatnich tygodniach media z całego świata informowały, że Maurizio Sarri znajduje się na celowniku londyńskiej Chelsea oraz Zenita Sankt Petersburg. Jednak Rosjanie znaleźli już trenera.