Skromne, ale zwycięstwo, PSG z trzema punktami

Autor: Bartłomiej Misztal | 21.03.2014 22:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mecz w Lorient był bardzo wyrównany i o zwycięstwie decydował jeden błąd. Wykorzystali go piłkarze Paris Saint-Germain, którzy dzięki bramce Thiago Motty, wywieźli trzy punkty z Bretanii.

Od samego początku obie ekipy nie zamierzały odpuszczać. Goście liczyli na kolejne łatwe zwycięstwo, ale piłkarze Lorient zaskoczyli ich wolą walki. W 15 minucie Sirigu miał spore problemy, przy obronie strzału Jouffre.

Czas mijał, a gospodarze nadal przeważali na boisku. Podopieczni Laurenta Blanca próbowali odpowiedzieć i nieraz mieli ku temu szanse, ale defensywa Lorient była bezbłędna.

Gdyby PSG nie miało szczęścia w tym spotkaniu, prawdopodobnie zanotowaliby porażkę. W 41 minucie Ibrahimović uderzył w światło bramki, ale piłka po drodze odbiła się od jednego z defensorów Lorient i zmieniła tor lotu. Przypadkowo, do piłki dopadł Motta, który z bliskiej odległości pokonał Audarda.

W drugiej połowie walka toczyła się nadal. Ciężko było przewidzieć, kto zasługuje na zwycięstwo, gdyż każdy z graczy dobrze spełniał swoją funkcję na boisku.

W 75 minucie PSG miało szansę na kolejną bramkę. Matuidi uruchomił na lewej stronie Cavaniego, Urugwajczyk popędził na bramkę i dośrodkował w stronę Jalleta. Francuz zamknął akcję, ale genialną interwencją popisał się Aurard.

Jeszcze w 87 minucie gracze Lorient mieli okazję do wyrównania. Diallo podał prostopadle do Pele, który w sytuacji sam na sam pokonał Sirigu. Sędzia liniowy zauważył jednak, że napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej, więc gol nie został uznany.

Goście szczęśliwie dowieźli zwycięstwo do samego końca. PSG umacnia się na pozycji lidera i już raczej nikt nie odbierze im tytułu mistrzowskiego. Lorient zajmuje tymczasowo 12 pozycję w tabeli.

FC Lorient – Paris Saint-Germain 0:1 (0:1) Motta 41’