Villas-Boas debiutuje w roli trenera Zenitu, Hulk notuje dublet

Autor: Michał Nowacki | 24.03.2014 21:23 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym dniu Andre Villas-Boas debiutował w roli trenera Zenitu Sankt Petersburg w meczu z Krylją Sowietow Samara 2:1. Bohaterem obu trafień dla gospodarzy został Hulk, który z Portugalczykiem współpracował jeszcze za czasów gry w FC Porto.

Już w piątej minucie Brazylijczyk znakomicie wykonał rzut karny i otworzył wynik spotkania, w 52. minucie podwyższył na 2:0 i wydawało się, że Zenit bez kłopotów dowiezie zwycięstwo do końca. Dwie minuty później kontaktowe trafienie zaliczył Ibragim Callagov i od tej pory zaczęły się problemy gospodarzy. Jednak w 59. i 68. minucie dwukrotnie z jedenastu metrów się pomylił Luis Nery Caballero i tylko dlatego Zenit wygrał 2:1.

Andre Villas-Boas został we czwartek oficjalnie zaprezentowany jako opiekun rosyjskiego klubu. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Zenitowi poważnie myśleć o tytule mistrza Rosji oraz o grze w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie liderem jest Lokomotiv Moskwa z przewagą trzech „oczek”, który wygrał z Uralem 3:0. W sobotę Krasnodar pokonał u siebie Spartaka Moskwę 4:0, gdzie trzy trafienia zaliczył Ari i jedno dołożył Wanderson, zaś w niedzielę Terek Grozny zwyciężył Kuban 2:1. Gola dla gospodarzy zdobył Komorowski, przy asyście Rybusa. Dinamo Moskwa zaś zremisowało bezbramkowo z Rubinem Kazań.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu liderem jest Lokomotiv Moskwa z przewagą trzech punktów nad drugim Zenitem. Spartak Moskwa, CSKA Moskwa i Dynamo Moskwa mają po 40 „oczek”. Niespodziewanie ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Anży Machaczkała.

• Zapowiedź: Atlético Madryt vs. Real Madryt

280. „El Derbi Madrileño” to bez wątpienia gratka dla wszystkich kibiców najpopularniejszego sportu na świecie. W ubiegłym sezonie podopieczni Zinédine’a Zidane’a dali pstryczka w nos piłkarzom Diego Pablo Simeone, eliminując ich w półfinale Ligi Mistrzów. Czy gospodarze tego starcia odegrają się na swoim przeciwniku, a może to „Los Blancos” po raz kolejny udowodnią swoją wyższość nad rywalem?

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

Szlagierem 12. kolejki Premiership będą niewątpliwie derby północnego Londynu, w których na Emirates Stadium Arsenal podejmie Tottenham. Wyżej w tabeli są goście i to „Koguty” prowadzone przez Mauricio Pochettino są faworytami rywalizacji. Jednak ekipa Arsène'a Wengera na pewno nie odda łatwo zwycięstwa.

• Defensor Manchesteru United na celowniku „Los Che”

Wicelider hiszpańskiej ekstraklasy zamierza sprowadzić do siebie byłego zawodnika Torino FC.

Po kilku latach Michael Owen ujawnił skrywaną tajemnicę i wyznał, że do Manchesteru United trafił tylko dlatego, że na Old Trafford nie przyszedł Karim Benzema. Sir Alex Ferguson chciał ściągnąć Francuza, który wybrał jednak ofertę Realu Madryt i za 35 milionów euro odszedł do Hiszpanii.