Villas-Boas debiutuje w roli trenera Zenitu, Hulk notuje dublet

Autor: Michał Nowacki | 24.03.2014 21:23 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym dniu Andre Villas-Boas debiutował w roli trenera Zenitu Sankt Petersburg w meczu z Krylją Sowietow Samara 2:1. Bohaterem obu trafień dla gospodarzy został Hulk, który z Portugalczykiem współpracował jeszcze za czasów gry w FC Porto.

Już w piątej minucie Brazylijczyk znakomicie wykonał rzut karny i otworzył wynik spotkania, w 52. minucie podwyższył na 2:0 i wydawało się, że Zenit bez kłopotów dowiezie zwycięstwo do końca. Dwie minuty później kontaktowe trafienie zaliczył Ibragim Callagov i od tej pory zaczęły się problemy gospodarzy. Jednak w 59. i 68. minucie dwukrotnie z jedenastu metrów się pomylił Luis Nery Caballero i tylko dlatego Zenit wygrał 2:1.

Andre Villas-Boas został we czwartek oficjalnie zaprezentowany jako opiekun rosyjskiego klubu. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Zenitowi poważnie myśleć o tytule mistrza Rosji oraz o grze w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie liderem jest Lokomotiv Moskwa z przewagą trzech „oczek”, który wygrał z Uralem 3:0. W sobotę Krasnodar pokonał u siebie Spartaka Moskwę 4:0, gdzie trzy trafienia zaliczył Ari i jedno dołożył Wanderson, zaś w niedzielę Terek Grozny zwyciężył Kuban 2:1. Gola dla gospodarzy zdobył Komorowski, przy asyście Rybusa. Dinamo Moskwa zaś zremisowało bezbramkowo z Rubinem Kazań.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu liderem jest Lokomotiv Moskwa z przewagą trzech punktów nad drugim Zenitem. Spartak Moskwa, CSKA Moskwa i Dynamo Moskwa mają po 40 „oczek”. Niespodziewanie ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Anży Machaczkała.

• Zapowiedź: Bayern vs. Real

Mistrzowie Niemiec mają z „Królewskimi” rachunki do wyrównania. Do tego na ławce trenerskiej „Bawarczyków” jest Jupp Heynckes, pod wodzą którego Bayern Monachium eliminował Real Madryt w sezonie 2011/2012. Przed rokiem piłkarze niemieckiej drużyny czuli się oszukani, gdy „Los Blancos” ich kosztem awansowali do półfinału. Tym razem stawką jest wielki finał.

• Faraon rzucił klątwę na „Wilki”

„The Reds” na Anfield zachowali się jak prawdziwi gospodarze. Zawodnicy Jürgena Kloppa ciepło przyjęli ekipę „Wilków”, która wyeliminowała wielką FC Barcelonę. Jednak bohaterem dzisiejszego wieczoru był Mohamed Salah, który dał się we znaki swoim byłym kolegom z drużyny.

Legendarny piłkarz AS Romy Francesco Totti wypowiedział się na temat dzisiejszego spotkania z Liverpoolem. Włoch chwalił atmosferę na Anfield i byłego piłkarza „Giallorossich” Mohameda Salaha.

• Oficjalnie: Arsène Wenger żegna się z „The Gunners”

Francuski szkoleniowiec wydał oświadczenie, w którym poinformował, że bieżący sezon będzie jego ostatnim w ekipie z Emirates Stadium.

Jose Mourinho przyznał, że Manchesterowi United brakuje konsekwencji, aby móc rywalizować o mistrzostwo z tak mocnym rywalem jak Manchester City.