Villas-Boas debiutuje w roli trenera Zenitu, Hulk notuje dublet

Autor: Michał Nowacki | 24.03.2014 21:23 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym dniu Andre Villas-Boas debiutował w roli trenera Zenitu Sankt Petersburg w meczu z Krylją Sowietow Samara 2:1. Bohaterem obu trafień dla gospodarzy został Hulk, który z Portugalczykiem współpracował jeszcze za czasów gry w FC Porto.

Już w piątej minucie Brazylijczyk znakomicie wykonał rzut karny i otworzył wynik spotkania, w 52. minucie podwyższył na 2:0 i wydawało się, że Zenit bez kłopotów dowiezie zwycięstwo do końca. Dwie minuty później kontaktowe trafienie zaliczył Ibragim Callagov i od tej pory zaczęły się problemy gospodarzy. Jednak w 59. i 68. minucie dwukrotnie z jedenastu metrów się pomylił Luis Nery Caballero i tylko dlatego Zenit wygrał 2:1.

Andre Villas-Boas został we czwartek oficjalnie zaprezentowany jako opiekun rosyjskiego klubu. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Zenitowi poważnie myśleć o tytule mistrza Rosji oraz o grze w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie liderem jest Lokomotiv Moskwa z przewagą trzech „oczek”, który wygrał z Uralem 3:0. W sobotę Krasnodar pokonał u siebie Spartaka Moskwę 4:0, gdzie trzy trafienia zaliczył Ari i jedno dołożył Wanderson, zaś w niedzielę Terek Grozny zwyciężył Kuban 2:1. Gola dla gospodarzy zdobył Komorowski, przy asyście Rybusa. Dinamo Moskwa zaś zremisowało bezbramkowo z Rubinem Kazań.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu liderem jest Lokomotiv Moskwa z przewagą trzech punktów nad drugim Zenitem. Spartak Moskwa, CSKA Moskwa i Dynamo Moskwa mają po 40 „oczek”. Niespodziewanie ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Anży Machaczkała.

• Montella nie zaczął najlepiej; Sevilla ograna w Alavés

Przed tygodniem drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca przegrała derby Sewilli. W 19. kolejce La Ligi wcale nie było lepiej, gdyż „Sevillistas” polegli z o wiele niżej notowanej rywalem.

Wczoraj Tottenham pokonał Everton 4:0, dwa gole strzelił Harry Kane. Tym samym Anglik pobił rekord legendy klubu, Teddy'ego Sheringhama pod względem ilości zdobytych goli. Trener "Kogutów", Mauricio Pochettino uważa, że napastnik może pobić jeszcze wiele innych rekordów w klubie.

Szlagierem 23. kolejki angielskiej Premier League będzie starcie na Anfield, gdzie Liverpool FC podejmie u siebie lidera, Manchester City. Ekipa Josepa Guardioli w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrała żadnego meczu. „The Reds” będą chcieli być pierwszą drużyną w Anglii, która przerwie passę „The Citizens”.

Antonio Conte zaprzeczył doniesieniom medialnym, jakoby miał opuścić Chelsea po zakończeniu sezonu.

Napastnik Manchesteru City, który obecnie zmaga się z urazem kolana, może być gotów do gry na pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z mistrzami Szwajcarii.