Real Sociedad uległ Almerii po świetnym widowisku

Autor: Jan Wiśniewski | 24.03.2014 23:56 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Po świetnym widowisku na Estadio de los Juegos Mediterráneos UD Almería pokonała Real Sociedad 4:3. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a losy meczu zostały rozstrzygnięte dopiero w ostatnich minutach gry.

Nieco ponad kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra na strzał z dystansu zdecydował się Fernando Soriano, ale bramkarz gości popisał się skuteczną interwencją. Chwilę potem sędzia podyktował rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką we własnej szesnastce piłkarza Almerii. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Carlos Vela. W 28. minucie Real Sociedad mógł podwyższyć prowadzenie, ale efektowną próbę Sergio Canalesa z największym trudem obronił Esteban. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze doprowadzili do remisu. Oscar Diaz dostał podanie od Fernando Soriano i ładnym lobem umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed przerwą po groźnym uderzeniu Zurutuzy dobrą obroną popisał się golkiper Almerii.

Po godzinie gry gracze przyjezdnych po raz drugi zmusili Estebana do kapitulacji. Imanola Agirretxe wbiegł z piłką w pole karne Almerii i mimo asysty dwóch obrońców zdobył efektownego gola. Sześć minut potem na tablicy wyników znów był remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jose Verza, który mierzonym strzałem zaskoczył Claudio Bravo. Niebawem ten sam zawodnik dał swojej drużynie prowadzenie, kiedy z jego technicznym uderzeniem raz jeszcze nie dał sobie rady golkiper Realu Sociedad. Jak się okazało, ta bramka nie zakończyła nam jeszcze emocji w poniedziałkowy wieczór. W 85. minucie goście wyrównali po świetnej główce Markela Bergary, a za chwilę sami musieli rozpoczynać grę od środka pola. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Almerii zagwarantował Hicham, który po ograniu jednego z obrońców w polu karnym, pewnym strzałem zmusił bramkarza Sociedad do kapitulacji.

UD Almería – Real Sociedad 4:3 (1:1) Díaz 29', Verza 66' (k), 71' (k), Hicham 90' – Vela 21' (k), Agirretxe 58', Bergara 85'