Anulowane kary po meczu z Chelsea

Autor: Ewa Grodzka | 25.03.2014 19:13 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Dobra wiadomość dla ekipy „Kanonierów”, decyzją FA, Kieran Gibbs oraz Alex Oxlade-Chamberlain nie odbędą kary zawiedzenia po meczu z Chelsea.

W meczu Arsenalu z Chelsea arbiter popełnił karygodny błąd, czerwoną kartką ukarał niewłaściwego zawodnika. Zamiast Alexa Oxlade-Chamberlaina, sędzia wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa. Klub złożył odwołanie w tej sprawie, a Angielska Federacja Piłkarska rozpatrzyła pozytywnie apelację londyńczyków.

– Niezależna komisja rozpatrzyła dwa odwołania Arsenalu, jedno w związku z omyłkowym przyznaniem czerwonej kartki niewłaściwej osobie i drugie na temat niesprawiedliwego usunięcia z boiska. Obie sprawy dotyczą sobotniego meczu Arsenalu z Chelsea na Stamford Bridge.

– Komisja po pierwsze postanowiła, że przyznanie kartonika Kieranowi Gibbsowi było błędem i przeniosła karę na Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po drugie, w sprawie samej kary za przewinienie, FA podtrzymała odwołanie Arsenalu, co oznacza, że Alex Oxlade-Chamberlain nie odbędzie zawieszenia. Decyzja jest prawomocna i ma efekt natychmiastowy – czytamy w oficjalnym oświadczeniu FA.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Zawieszenia, Alex Oxlade-Chamberlain , Kieran Gibbs, FA

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze