Derby dla Manchesteru City, Džeko głównym bohaterem

Autor: Ewa Grodzka | 25.03.2014 22:37 | komentarzy: 22 | kategoria: Recenzja meczu |

W zaległym meczu ligi angielskiej, naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z Manchesteru w wielkich derbach tego miasta. Górą w tym pojedynku okazali się podopieczni Manuela Pellegriniego, którzy bez większych problemów ograli rywala 3:0, autorem sukcesu był Edin Džeko oraz Yaya Touré.

Goście od początku ruszyli do ataku, efektem był ekspresowy gol już w pierwszej minucie spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym, na bramkę Davida de Gei uderzał Samir Nasri, ale piłka trafiła w słupek. Następnie szczęśliwie trafiła pod nogi Edina Džeko, ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Piłkarze City szli za ciosem, przeważali na boisku i co raz konstruowali niebezpieczne akcje. Bardzo groźnie zaatakował David Silva, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez defensora United. Tempo meczu było szaleńcze, to podopieczni Pellegriniego nadawali szybkości temu spotkaniu, gospodarze natomiast niezbyt pewnie czuli się na boisku.

Następną groźną sytuację stworzył Džeko w 18. minucie spotkania, ale świetną interwencją popisał się David de Gea. W odpowiedzi, dobrze piłkę w pole karne wrzucał Juan Mata, ale zabrakło adresata tego podania. Pierwszego swego gola w zespole United mógł też zdobyć Fellaini, ale uderzył prosto w ręce bezrobotnego Harta. Do głosu doszli gospodarze, ale zdecydowanie brakowało im pomysłu na wykończenie akcji. Najgroźniej z inicjatywy United zrobiło się w 40. minucie pojedynku. Juan Mata otrzymał podanie od Rafaela, ale w bardzo dogodnej sytuacji posłał piłkę tylko nad poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy znów bardziej aktywni byli „The Citizens”. Idealnie w tempo w 52. minucie wszedł Fernandinho, ale w stuprocentowej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.  Nie mylił się za to Edin Džeko trzy minuty później, dostał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska i wolejem skierował ją do bramki United. Wynik podwyższyć mógł jeszcze Fernandinho, ale po jego strzale z dystansu piłka poszybowała nad poprzeczką.

Bliski gola kontaktowego był Danny Welbeck w 71. minucie spotkania. Anglik dostał podanie od Rafaela w pole karne i ustawiony tyłem do bramki efektowną „piętką” próbował pokonać Harta, ale nie dał się zaskoczyć golkiper City. Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się „Chicharito”, zastąpił właśnie Welbecka. Ale to Rooney był bliski trafienia, świetnie wykonał rzut wolny, dobrą interwencją popisał się jednak Joe Hart. Gwóźdź do trumny United wbił Yaya Toure w 90. minucie spotkania, otrzymał piłkę na 16. metr i celnie uderzył na dłuższy słupek.

Manchester United – Manchester City 0:3 (0:1) Džeko 1’, 55’, Touré 90’