Messi i Neymar rozmontowali Celtę

Autor: Jan Wiśniewski | 26.03.2014 22:00 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona nie miała najmniejszych kłopotów z pokonaniem w meczu 28. kolejki Primera Divisón Celty Vigo. „Blaugrana” wygrała 3:0, po dwóch bramkach Neymara oraz jednym trafieniu Leo Messiego.

Faworyzowani gospodarze na prowadzenie wyszli już w 5. minucie gry. Wówczas po dobrym podaniu od Alexisa Sáncheza piłkę do bramki rywali z najbliższej odległości skierował Neymar. Kwadrans po rozpoczęciu gry Brazylijczyk wyszedł do dobrego dogrania od Leo Messiego, ale naciskany trafił zaledwie w boczną siatkę. W 22. minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Victor Valdés. Hiszpan został na noszach zniesiony z boiska, a jego miejsce między słupkami zajął José Manuel Pinto. Osiem minut potem Barcelona podwyższyła wynik. Leo Messi z dużą prędkością wpadł w szesnastkę Celty Vigo i kładąc na murawę Yoela spokojnie skierował futbolówkę do siatki. Chwilę potem na uderzenie z dystansu zdecydował się Fabián Orellana, lecz bramkarz rywali nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Siedem minut po zmianie stron przyjezdni powinni doprowadzić do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym bliski pokonania Pinto był Augusto Fernández, lecz zabrakło mu nieco szczęścia, aby trafić do celu. W 67. minucie rezultat spotkania ustalił Neymar. Brazylijski napastnik udanie przyjął podanie od Alexisa Sáncheza, zwiódł trzech obrońców i sprytnym strzałem zmusił Yoela do kapitulacji. W 83. minucie Jonny wpadł w pole karne Barcelony i z jego płaską próbę poradził sobie jednak wprowadzony w pierwszej części gry Pinto.

FC Barcelona – Celta Vigo 3:0 (2:0) Neymar 5', 67', Messi 30'