Schalke górą, świetny Obasi

Autor: Martyna Dębińska | 28.03.2014 22:35 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Na Veltins-Arena przyjechała dziś Hertha Berlin. Dla gospodarzy nie był to łatwy mecz, lecz udowodnili swoją klasę i ostatecznie zwyciężyli 2:0. Bohaterem okazał się Chinedu Obasi, który nie tylko zdobył gola, ale też zaliczył asystę.

„Die Knappen” wciąż liczą się w walce o wicemistrzostwo. W ramach 28. kolejki spotkali się z groźnym rywalem, jakim bez wątpliwości jest Hertha Berlin. Podopieczni Jensa Kellera zwyciężyli i dzięki temu znaleźli się na drugiej lokacie w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że najgroźniejszy rywal o to miano, Borussia Dortmund posiada dwa punkty mniej, ale też jeden mecz mniej.

W 16. minucie Chinedu Obasi otrzymał podanie na prawą stronę, tam ośmieszył Lewana Kobiaszwiliego po tym, jak przerzucił piłkę nad Gruzinem, zawodnik gospodarzy wpadł w pole karne przeciwników, gdzie jedyną przeszkodą był już tylko bramkarz Herthy. Rune Jarstein próbował zrobić wszystko, co w jego mocy, zszedł do wbiegającego piłkarza starając się skrócić kont, lecz Nigeryjczyk okazał się sprytniejszy i wpakował piłkę do siatki.

Druga bramka padła zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. Znów w roli głównej pokazał się Chinedu Obasi, który obsłużył świetnym podaniem Klaasa-Jana Huntelaara, który nie zwykł marnować takich okazji i Holender już po chwili cieszył się ze swojego dziewiątego gola w rundzie wiosennej.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen – Hertha Berlin 2:0 (1:0) Obasi 6', Huntelaar 46'