Remis w angielskim hicie

Autor: Jan Wiśniewski | 29.03.2014 21:59 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

W sobotni wieczór Arsenal podzielił się punktami z Manchesterem City. Zawodnicy z Londynu zremisowali z „The Citizens” na własnym stadionie 1:1. Gola dla stołecznej drużyny zdobył Mathieu Flamini a dla przyjezdnych trafił David Silva.

Kilka minut po rozpoczęciu gry przed szansą na zdobycie gola stanął Manchester City, lecz strzał Jesúsa Navasa poszybował ponad bramką. Z biegiem czasu ekipa Manuela Pellegriniego coraz mocniej zagrażała gospodarzom, ale nie potrafiła zmusić do większego wysiłku Wojciecha Szczęsnego. W 19. minucie napór przyjezdnych przyniósł skutek i Manchester City objął prowadzenie. Najpierw z dobrej pozycji w słupek strzelił Edin Džeko, ale dobitka Davida Silvy była już skuteczna. Blisko dziesięć minut potem podwyższyć prowadzenie mógł Samir Nasri, lecz z jego próbę bez problemów poradził sobie Wojciech Szczęsny.

Siedem minut po zmianie stron Arsenal doprowadził do wyrównania. Mathieu Flamini w świetnym stylu wykończył podanie z lewego skrzydła od jednego z partnerów i mocnym strzałem zmusił Joe Harta do kapitulacji. Po godzinie gry swoją drużynę na prowadzenie mógł wyprowadzić Lukas Podolski. Niemiecki pomocnik pomylił się, strzelając z najbliższej odległości. Chwilę potem w odpowiedzi uderzał Fernandinho i tym razem znakomicie zachował się Wojciech Szczęsny. Do końca spotkania lepsze wrażenie sprawiali londyńczycy, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować zdobyciem choćby jednej bramki, która dałaby im wygraną.

Arsenal FC – Manchester City 1:1 (0:1) Flamini 52' – Silva 18'