Atlético utrzymało pozycję lidera

Autor: Jan Wiśniewski | 29.03.2014 23:51 | komentarzy: 13 | kategoria: Recenzja meczu |

Atlético Madryt wygrało w Bilbao z Athletic 2:1 i dalej jest na prowadzeniu w tabeli Primera Divisón. Gole dla stołecznej drużyny zdobyli Diego Costa oraz Koke, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Iker Muniain.

W 6. minucie meczu to niespodziewanie gospodarze wyszli na prowadzenie. Wówczas Iker Muniain wykorzystał nieporozumienie Thibauta Courtoisa z defensywą i sprytnym lobem umieścił piłkę w siatce rywali. Chwilę potem przebudzili się piłkarze ze stolicy, kiedy sytuację sam na sam z golkiperem przeciwników zmarnował Diego Costa. W 22. minucie ten sam zawodnik był już zdecydowanie bardziej skuteczny. Reprezentant Hiszpanii doszedł do podania od Koke i spokojnym strzałem pokonał Gorkę Iraizoza. W 36. minucie futbolówkę do bramki powinien skierować Markel Susaeta, ale chybił w doskonałej pozycji.

Sześć minut po zmianie stron fatalny błąd Diego Godína mógł wykorzystać Oskar De Marcos, lecz posłał piłkę wysoko ponad celem. W 54. minucie ta niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach. Koke dostał podanie ze skrzydła od Filipe Luísa i zmusił do kapitulacji golkipera Athletic. Po godzinie gry wykazać się musiał Thibaut Courtois. Belg w ładnym stylu obronił główkę Aritza Aduriza. Bramkarz drużyny z Madrytu raz jeszcze uratował swoich kolegów w 80. minucie. Wówczas kapitalnie interweniował po jeszcze jednym strzale Aduriza.

Athletic Bilbao – Atlético Madryt 1:2 (1:1) Muniain 6' – Costa 22', Koke 54'