Królewscy blISCO awansu

Autor: Jan Wiśniewski | 02.04.2014 22:36 | komentarzy: 59 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt pewnie 3:0 pokonał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Borussię Dortmund. Gole dla hiszpańskiego zdobyli Gareth Bale, Isco oraz Cristiano Ronaldo. Rewanż odbędzie się za tydzień na Signal Iduna Park.

Chwilę po rozpoczęciu gry Real Madryt wyszedł na prowadzenie. Na prawej flance świetnie akcję rozegrali Karim Benzema i Dani Carvajal, piłka ostatecznie trafiła do Garetha Bale'a który w szczęśliwych okolicznościach pokonał rozpaczliwie interweniującego Romana Weidenfellera. Siedem minut potem Hiszpanie mogli podwyższyć wynik. Na strzał z dystansu zdecydował się Cristiano Ronaldo, ale tym razem dobrą interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych. Za moment ten sam piłkarz przymierzył z rzutu wolnego i tylko świetna robinsonada golkipera Borussii uratowała dortmundczyków. Z biegiem czasu przewaga gospodarzy nadal rosła i wydawało się, że tylko kwestią kilku minut jest powiększenie przez nich prowadzenia. Niebawem odgryźli się jednak podopieczni Jürgena Kloppa, lecz próbę Nuriego Sahina spokojnie wyłapał Iker Casillas. Chwilę potem drugiego gola dla Realu zdobył Isco. Hiszpański pomocnik celnie przymierzył z 17 metrów i płaskim uderzeniem zmusił Weidenfellera do kapitulacji. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry strzał Garetha Bale z rzutu wolnego w świetnym stylu obronił niemiecki golkiper. W 33. minucie po szybko wyprowadzonej kontrze na zaskakujący strzał zdecydował się Kevin Großkreutz, jednak bramkarz „Królewskich” był czujny i nie dał się zaskoczyć.

Zaraz po zmianie stron przed znakomitą szansą stanął Gareth Bale, lecz Roman Weidenfeller był na posterunku. Chwilę potem szczęścia z drugiej strony boiska spróbował Pierre-Emerick Aubameyang, jednak reprezentant Gabonu nieznacznie chybił. W 55. minucie prawą flanką popędził Cristiano Ronaldo, płasko dośrodkował do Karima Benzemy, ale Francuza w ostatnim momencie uprzedził jeden z defensorów niemieckiego klubu. Po godzinie gry Real po raz kolejny trafił do siatki Borussii, czym na dobre rozstrzygnął losy środowego pojedynku. Po podaniu od Luki Modricia sam na sam z Romanem Weidenfellerem znalazł się Cristiano Ronaldo i spokojnie posłał piłkę obok bezradnego rywala. Dortmundczycy pokazali jednak zaraz potem, że nie zamierzają szybko składać broni, kiedy do pustej bramki nie trafił Henrikh Mkhitaryan. Chwilę później z linii pola karnego mocno futbolówkę kopnął Karim Benzema i z najwyższym trudem interweniował bramkarz z Niemiec. W 84. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gareth Bale, zakończył ją mocnym strzałem prawą nogą, jednak Roman Weidenfeller nie musiał nawet interweniować.

Real Madryt – Borussia Dortmund 3:0 (2:0) Bale 3', Isco 27', Ronaldo 57'