Real daje koncert gry na Anoeta i wysoko ogrywa Sociedad

Autor: Michał Nowacki | 05.04.2014 21:57 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

W sobotę wszystkie trzy ekipy walczące o mistrzostwo Hiszpanii wygrały swoje mecze. Real Madryt zrobił to jednak w najlepszym stylu, grał na wyjeździe, zaaplikował rywalowi cztery gole i w dodatku zachował czyste konto. Gole zdobywali kolejno Pepe, Álvaro Morata, Gareth Bale i Asier Illarramendi.

Dla „Królewskich” zawody na Estadio Anoeta zaczynały się pod sporą presją, Atlético Madryt wygrało 1:0 z Villarrealem i miało sześć punktów przewagi nad lokalnym rywalem. Barcelona także triumfowała nad Betisem 3:1, więc zespół Carlo Ancelottiego musiał odrabiać straty.

Ekipa gości długo nie była w stanie zaskoczyć rywala, dopiero przed przerwą udało się sforsować defensywę Real Sociedad. Golkiper gospodarzy niefortunnie wybił futbolówkę, wprost pod nogi Asiera Illarramendiego, który bez problemów umieścił ją w siatce. Mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej i to Real „goniłby” wynik, gdyby Carlos Vela w pierwszej połowie wykorzystał dogodną sytuację, ale Diego López znakomicie obronił.

W drugiej odsłonie meczu Real postanowił pójść za ciosem, w 66. minucie na 2:0 podwyższył Gareth Bale. To był kolejny błąd bramkarza Bravo, który ponownie źle wprowadził piłkę do gry. W 85. minucie było już wiadomo, że jest „po meczu”. Najpierw Pepe podwyższył na 3:0, w czym pomogli Bale i Ramos, zaś wynik spotkania ustalił Álvaro Morata.

Real Sociedad - Real Madryt 0:4 (0:1) Illaramendi45’, Bale66’, Pepe85’, Morata88’

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.