Awans Chelsea rzutem na taśmę!

Autor: Jan Wiśniewski | 08.04.2014 22:35 | komentarzy: 47 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea FC w półfinale Ligi Mistrzów. Angielski zespół wygrał rewanżowy mecz ćwierćfinałowy z Paris Saint-Germain 2:0, czym z nawiązką odrobił straty sprzed tygodnia. Gola na wagę awansu zdobył w 87. minucie Demba Ba.

Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku nie działo się zbyt wiele. Obydwie drużyny nie kwapiły się do ataku na bramkę rywala, a gra toczyła się głównie w środowej strefie placu gry. Blisko kwadrans po rozpoczęciu meczu nieco nonszalancko we własnym polu karnym zachował się Salvatore Sirigu. Bramkarz PSG zbyt długo zwlekał z jej wybiciem i omal nie stracił jej na rzecz Samuela Eto'o. Z biegiem czasu nieco bardziej aktywni byli Francuzi. Paryżanie zdominowali środek pola i nie pozwalali tego wieczoru oponentowi na zbyt dużo. W 27. minucie szansy z rzutu wolnego nie wykorzystał Edinson Cavani. Urugwajczyk z dobrej pozycji trafił zaledwie w mur złożony z graczy Chelsea.

Trzy minuty potem wspaniałą interwencją popisał się Sirigu. Bramkarz PSG zachwycił refleksem, kiedy po strzale Franka Lamparda piłka odbiła się od jednego z graczy i omal nie wpadła do jego bramki. W 35. minucie Chelsea niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Wprowadzony wcześniej na murawę André Schürrle najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Francuzów i uderzeniem z półwoleja otworzył wynik pojedynku. Tuż przed przerwą swojego gola mógł także zdobyć Gary Cahill, lecz będąc przed bramką golkipera gości posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

Siedem minut po zmianie stron Schürrle mógł trafić po raz drugi. Reprezentant Niemiec strzelił bez zastanowienia po podaniu od Williana, ale na szczęście dla PSG futbolówka wylądowała na poprzeczce. Chwilę potem londyńczykom znów zabrakło bardzo niewiele. Z rzutu wolnego swoich sił spróbował Oscar, jednak Brazylijczykowi zabrakło kilku centymetrów, żeby zaskoczyć Salvatore Sirigu. Po godzinie gry niebezpiecznie było z drugiej strony. Po stałym fragmencie egzekwowanym przez Ezequiela Lavezziego z najwyższym trudem interweniował Petr Cech. W 70. minucie meczu przed kolejną szansą stanął aktywny André Schürrle. Niemiec doszedł do podania od Demba Ba, zszedł z piłką do środka, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz Paris-Saint Germain.

Osiem minut później znakomitej szansy nie wykorzystał Edinson Cavani. Napastnik przyjezdnych opanował dalekie podania od Yohana Cabaye'a, lecz fatalnie spudłował, będąc niemal sam przed Petrem Cechem. Dziesięć minut przed końcem mocno zza pola karnego przymierzył Lucas. Świetnie ustawiony bramkarz Chelsea nie miał jednak kłopotu ze skuteczną interwencją. Kiedy wydawało się, że na boisku zbyt wiele się już nie zmieni, do siatki przeciwników trafił Demba Ba. Napastnik „The Blues” świetnie odnalazł się w szesnastce PSG i w dosyć szczęśliwych okolicznościach zaskoczył bezradnego Salvatore Sirigu.

Chelsea FC – Paris Saint-Germain 2:0 (1:0) Schürrle 35', Demba Ba 87'

Pierwszy mecz: 1:3, awans: Chelsea FC

• Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

Grzegorz Krychowiak, który występuje w Lokomotiwie Moskwa, został wybrany przez rosyjską federację piłkarską najlepszym pomocnikiem ligi poprzedniego sezonu.

• Chelsea przypadkowo potwierdziła transfer Kovačicia?!

Chelsea przypadkowo potwierdziła definitywny transfer Mateo Kovačicia na Stamford Bridge. Mimo że do wiadomości publicznej nie została podana oficjalna informacja, to wydaje się, że wszystko jest już przesądzone.