Oficjalnie: Thibaut Courtois będzie mógł zagrać z Chelsea

Autor: Jan Wiśniewski | 12.04.2014 10:00 | komentarzy: 35 | kategoria: News |

Według UEFA, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Thibaut Courtois z Atlético Madryt wystąpił w najbliższym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea. Początkowo spekulowano, że Belg nie będzie mógł zagrać z zespołem, z którego formalnie jest wypożyczony.

Od kilku dni rozważano, co stanie się, jeżeli los skojarzy w półfinale Ligi Mistrzów Atlético Madryt oraz Chelsea FC. W hiszpańskiej drużynie podstawowym bramkarzem jest przecież Thibaut Courtois, który do drużyny Diego Simeone jest zaledwie wypożyczony z ekipy „The Blues”. W piątek przypuszczenia mediów spełniły się i to właśnie te obydwa stołeczne kluby zmierzą się ze sobą o awans do finału Ligi Mistrzów. W Madrycie obawiano się, że Courtois z powodu klauzuli w kontrakcie ten mecz będzie mógł obejrzeć co najwyżej z trybun, ale Atlético z pomocą nadeszła UEFA.

Federacja stwierdziła, że taki zapis w umowie Belga jest całkowicie bezpodstawny i nie może zostać wyegzekwowany. Co więcej, Chelsea nie ma prawa żądać od zespołu z Vicente Calderón żadnych dodatkowych opłat, które umożliwiłyby 23-latkowi występ w dwumeczu.

– UEFA kieruje się fundamentalną zasadą, jaką jest konkurencja sportowa. Nasza regulamin jasno wyjaśnia kwestię zabraniania występu zawodnikowi w meczu. Każda próbą zmuszenia niewystawienia piłkarza w danym spotkaniu będzie karana, gdyż stanowi naruszenie zasad UEFA – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Chelsea FC, Atletico Madryt, Anglia, Hiszpania, Belgia, Thibaut Courtois, Atlético - Chelsea 2014-04-22

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Chelsea przypadkowo potwierdziła transfer Kovačicia?!

  Chelsea przypadkowo potwierdziła definitywny transfer Mateo Kovačicia na Stamford Bridge. Mimo że do wiadomości publicznej nie została podana oficjalna informacja, to wydaje się, że wszystko jest już przesądzone.

  czytaj więcej
 • Chelsea odrzuciła kolejną ofertę Bayernu za Odoia

  Chelsea po raz kolejny odrzuciła ofertę Bayernu Monachium za Calluma Hudsona-Odoia. Londyński klub nie zamierza pozbyć się swojego utalentowanego skrzydłowego.

  czytaj więcej

Komentarze (35)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze