Młodzieżowa LM – finał dla Barcelony

Autor: Jan Wiśniewski | 14.04.2014 21:51 | komentarzy: 13 | kategoria: News |

W poniedziałek odbył się finał młodzieżowej Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona pokonała Benfikę Lizbona 3:0. Dwie bramki dla hiszpańskiego zespołu zdobył Munir El Haddadi a jedno trafienie dołożył Rodrigo Tarin.

Finał pierwszej edycji młodzieżowej Ligi Mistrzów odbył się w szwajcarskim Nyonie. Już po ośmiu minutach spotkania Barcelonę na prowadzenie wyprowadził Rodrigo Tarin. Niemal dwa kwadranse potem rezultat podwyższył Munir El Haddadi, a pod koniec meczu ten sam zawodnik ustalił końcowy wynik.

FC Barcelona – Benfica Lizbona 3:0 (2:0) Tarin 8', El Haddadi 34', 88'

Wcześniejsze fazy: półfinałyćwierćfinały1/8 finału

Młodzieżowa Liga Mistrzów została utworzona przez UEFA w 2012 roku. Faza grupowa tego turnieju jest podzielona dokładnie tak samo, jak rozgrywki dorosłej edycji. Do 1/16 finału przechodzą drużyny, które zajęły pierwsze lub drugie miejsce w swoich grupach. W tej fazie w młodzieżowej Lidze Mistrzów rozgrywa się tylko jedno spotkanie, które wyłania zwycięzcę. Kolejną różnicą jest fakt, że ćwierćfinały, półfinały oraz finał odbywają się na terenie neutralnym.