Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec

Autor: Jan Wiśniewski | 16.04.2014 23:25 | komentarzy: 10 | kategoria: Recenzja meczu |

Świeżo upieczony mistrz kraju, Bayern Monachium, gładko ograł 1.FC Kaiserslautern w półfinale Pucharu Niemiec. Bawarczycy nie dali szans przeciwnikowi, ogrywając go aż 5:1 i awansowali do finału rozgrywek.

Już w 9. minucie gry swój zespół na prowadzenie mógł wyprowadzić Thomas Müller. Napastnik gospodarzy główkował po dobrej centrze ze skrzydła, ale trafił zaledwie w słupek. Chwilę potem odgryźli się przyjezdni. Matmour przytomnie podał do Zollera, jednak Bayernowi dopisało sporo szczęścia. W 23. minucie wynik meczu otworzył Bastian Schweinsteiger, który wykończył podanie z rzutu rożnego Arjena Robbena. Niebawem gospodarze podwyższyli prowadzenie. Raz jeszcze asystę zaliczył holenderski pomocnik, a tym razem futbolówkę do siatki skierował Toni Kroos.

Tuż po zmianie stron arbiter przyznał Bayernowi rzut karny. Do wykonania jedenastki podszedł Thomas Müller i pewnym uderzeniem po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Po godzinie gry honorowe trafienie dla 1.FC Kaiserslautern zdobył Simon Zoller. Aktywny tego wieczoru zawodnik gości wygrał pojedynek z jednym z obrońców rywali i celną główką zaskoczył bramkarza z Monachium. Podopieczni Josepa Guardioli zamierzali szybko podjąć rewanż i już niebawem zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw w 78. minucie bramkę strzelił Mario Mandžukić, a tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra rezultat ustalił Mario Götze.

Bayern Monachium – 1.FC Kaiserslautern 5:1 (2:0) Schweinsteiger 23', Kross 32', Müller 50' (k), Mandžukić 78', Götze 90' – Zoller 60'