PSG remisuje na wyjeździe, mistrzostwo zapewni sobie za tydzień?

Autor: Michał Nowacki | 27.04.2014 16:32 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W 35. kolejce Ligue 1 lider tabeli Paris Saint-Germain straciło punkty w wyjazdowym meczu z FC Sochaux. Wprawdzie w pierwszej połowie Edinson Cavani otworzył wynik gościom, ale po przerwie gospodarz zmusił rywala do błędu i Thiago Silva pokonał własnego bramkarza. W ciągu kwadransa paryżanie nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Z wyniku cieszy się na pewno Sochaux, które dzięki temu może realnie myśleć o utrzymaniu się w Ligue 1, zaś mistrz Francji musi czekać na następną kolejkę, aby wygrać i zapewnić sobie tytuł także w tym roku. Wydaje się jednak, że 8-punktowa przewaga nad drugim AS Monaco nie odbierze im jednak mistrzostwa Francji.

Sochaux już na początku meczu miało kilka dogodnych okazji, aby Salvatore Sirigu musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. Jednak po początkowych naporach PSG się przebudziło i zaczęło także atakować, aż w 24. minucie Thiago Motta zagrał z głębi pola, Edinson Cavani przyjął futbolówkę na tors i z woleja pokonał rywala.

Do przerwy gości kontrolowali losy na Stade Auguste-Bonal, ale niewiele brakowało i w 45. minucie mielibyśmy znowu remis. Roudet strzelał, ale Sirigu pokazał, że ma bardzo wielkie umiejętności klasy światowej i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Po zmianie stron lepiej w mecz weszli gospodarze i w 11. minucie drugiej połowy doprowadzili do wyniku 1:1. Florian Marange zagrał z lewej strony, futbolówkę odbił bramkarz PSG, zaś Thiago Silva nie umiał jej opanować, więc piłka wtoczyła się do bramki.

Bramka dla podopiecznych Herve’a Renarda sprawiła, że szukali kolejnych szans do sforsowania defensywy Laurenta  Blanca. „Les Lionceaux” zaczęli stwarzać sobie kolejne szanse, ale brakowało im trochę precyzji lub na posterunku czuwał Salvatore Sirigu. Najbliższej gola na 2:1 byli w 73. minucie, kiedy to Cedric Bakambu zagrał do Jordana Ayewa, ale stojąc niekryty trafił obok słupka.

Wiele szczęścia mieli też wcześniej gospodarze, gdyż w 65. minucie Yohann Pele znakomicie wybronił nogami strzał Marco Verrattiego z kilku kroków, dzięki temu obie ekipy podzieliły się punktami. W następnej kolejce PSG zagra ze Stade Rennais i najprawdopodobniej zapewni sobie mistrzostwo Francji, zaś Sochaux może żałować dzisiaj licznych i niewykorzystanych szans do objęcia prowadzania.

FC Sochaux -Paris Saint-Germain 1:1 (0:1) Silva 56’ (sam.) – Cavani 24’