Schalke przegrywa na własnym terenie z Borussią

Autor: Michał Nowacki | 27.04.2014 20:01 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Aż 22 lata Borussia Mönchengladbach czekała na wyjazdowe zwycięstwo z Schalke 04 Gelsenkirchen. Bohaterem gości okazał się być skrzydłowy, Patrick Hermann, który w 35. minucie zdobył jedynego gola w tym meczu. Porażka sprawiła, że podopieczni Jensa Kellera nie mogą być jeszcze pewni gry w Lidze Mistrzów.

Ostatni raz Borussia wygrała w Gelsenkirchen z „Königsblauen” w 1992 roku i wydawało się, że gospodarz dzisiaj łatwo zdobędzie trzy punkty i odprawi rywala do domu z kwitkiem. Jednak ekipa „Niebieskich” nie zdołała powiększyć przewagi nad Bayerem Leverkusen, który wczoraj zremisował 2:2 z Borussią Dortmund.

W pierwszej połowie Schalke miało tylko jedną klarowną okazję do zdobycia gola, Kevin-Prince Boateng uderzył precyzyjnie, ale Marc-Andre ter Stegen wyciągnął się jak struna i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po przeciwnej stronie Ralf Fährmann instynktownie bronił nogami strzał Patricka Hermanna.

Przy drugiej sytuacji ten sam piłkarz zachował się już znacznie lepiej i pokonał golkipera Schalke. Gdy rzut rożny miała Borussia gospodarze nie potrafili zażegnać niebezpieczeństwa pod własnym polem karnym, „Źrebaki” ponownie mieli piłkę, rozciągnęli akcję na lewą flankę, gdzie stał Raffael. Reprezentant „Canarinhos” zagrał na 16. metr do Hermanna, który znakomitym uderzeniem z lewej nogi umieścił piłkę w bramce, po długim rogu.

Po przerwie Schalke panowało nad posiadaniem piłki, ale to znowu goście mieli wyśmienitą okazję do podwyższenia na 2:0. W 57. minucie Max Kruse okiwał golkipera i miał pustą bramkę przed sobą, jednak zbyt ostry kąt sprawił, że uderzył tylko w boczną siatkę.

Podopieczni Jensa Kellera dopiero w 81. minucie stanęli przed szansą doprowadzenia do remisu, Klaas-Jan Huntelaar zagrał do Adama Szalaia, który uderzył w słupek. To była w zasadzie jedyna groźna akcja Schalke w drugiej połowie i niestety niewykorzystana.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:1) Herrmann 35’

• Berizzo: Powiedziałem piłkarzom, że nie ma błędu, którego nie dałoby się naprawić

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu między Sevillą i Liverpoolem trenerzy obu drużyn Jürgen Klopp i Eduardo Berizzo podsumowali grę swoich piłkarzy w tym pojedynku.

• Oficjalnie: Zmiany we włoskiej piłce!

Po tym, jak awansu na przyszłoroczny mundial nie wywalczyli Włosi, szef FIGC podał się do dymisji.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".