David Luiz: Sezon uda się uratować wygrywając Premiership

Autor: Michał Nowacki | 02.05.2014 22:19 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

W środę Chelsea Londyn odpadła z Ligi Mistrzów i David Luiz uważa, że jeżeli stołeczny klub nie wygra mistrzostwa Anglii to będzie mógł spisać sezon na straty. Wcześniej „The Blues” odpadli także z FA Cup i Carling Cup, więc jedyną nadzieją na puchar w tym sezonie są rozgrywki ligowe.

W marcu Chelsea przegrała na wyjeździe 0:1 z Crystal Palace, zaś w kwietniu uległa u siebie Sunderlandowi 1:2. Strata tych sześciu „oczek” może się okazać kluczowa w końcówce sezonu. Liderem jest wciąż Liverpool z dwoma punktami przewagi nad drugą Chelsea. Trzeci jest Manchester City, który ma mecz zaległy i jeżeli go wygra zrówna się w tabeli z „The Reds”, zaś w sobotę „The Citizens” czeka trudny mecz na wyjeździe z Evertonem.

– Możesz powiedzieć, że sezon jest zmarnowany, jeżeli nie wygrasz żadnego trofeum w tak wielkim klubie jak Chelsea. Jesteśmy wielkim zespołem i chcemy wygrywać puchary, została nam już tylko walka w Premiership. Jednak nie możemy wygrywać wszystkich spotkań automatycznie, to będzie dla nas trudne zadanie – zaczął David Luiz.

– Mamy wielu fantastycznych piłkarzy i każdy z nich jest chętny wygrywać turnieje. To jest normalne, kiedy usiądziesz w domu przed telewizorem i oglądasz Chelsea to widzisz, że ten klub walczy o trofea. Jesteśmy jednak ludźmi i zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze będziemy wygrywać – dodał piłkarz.

– Rozumiem zachowanie Johna Terry’ego, każdy płacze, bo nikt nie lubi przegrywać w półfinale Ligi Mistrzów. Musimy pamiętać, że jesteśmy ludźmi, którzy mają najszczęśliwszą pracę na świecie, musimy szanować, że ludzie w domu nie mają takiej pracy jak my. Musimy pamiętać, że każdy z nas dał wiele w tym sezonie i każdemu się mogły przytrafić błędy. To jest normalne, nie możesz uniknąć takich sytuacji – zakończył 27-latek.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, John Terry, David Luiz

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze