Kolejny krok do mistrzostwa, City kompletuje punkty na Goodison Park

Autor: Ewa Grodzka | 03.05.2014 20:27 | komentarzy: 25 | kategoria: Recenzja meczu |

W przedostatniej kolejce Premier League, Manchester City walczył na wyjeździe o punkty z Evertonem. Wyprawa na Goodison Park okazała się szczęśliwa dla podopiecznych Manuela Pellegriniego, którzy wygrali 3:2.

Bardzo ciekawy był początek spotkania, oba zespoły starały się jak najczęściej atakować. Już w 2. minucie Sergio Agüero wrzucał piłkę w pole karne, minimalnie akcji zamknąć nie zdążył Edin Džeko. Następnie Javi Garcia doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bardzo pewnie obronił to Tim Howard.

Na boisku dominowali „The Citizens”, ale to gospodarze otworzyli wynik spotkania w 11. minucie. Kapitalnie z dystansu na dalszy słupek uderzył Ross Barkley, Joe Hart nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Manchester City po stracie bramki starał się uspokoić grę, budował atak pozycyjny. Everton natomiast cierpliwie czekał na własnej połowie na okazję do kontrataku.

Przewaga gości przyniosła efekt w 22. minucie spotkania, do wyrównania doprowadził Sergio Agüero. Argentyńczyk otrzymał świetną, prostopadłą piłkę z głębi pola i pewnie wykończył całą akcję skutecznym strzałem w krótki róg. Zdobył trafienie, ale i ucierpiał w tej sytuacji Sergio Agüero, był zmuszony opuścić boisko, zastąpił go Fernandinho.

Niewiele ciekawego działo się w ostatnich minutach pierwszej połowy. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy. Aż do 43. minuty, wówczas prowadzenie swojej drużynie dał Edin Džeko. Milner dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, Bośniak świetnie wyskoczył w górę i z około 10 metrów pewnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Już na początku drugiej połowy doskonałą okazję na wyrównanie mieli gospodarze. Barkley popędził środkiem boiska, zagrał prostopadłą piłkę do Naismitha, ten jednak przegrał pojedynek sam na sam z Hartem. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i chwilę później było już 3:1 dla City. Nasri fantastycznie ograł obrońcę i wyłożył piłkę przed bramkę Edinowi Džeko, ten tylko dopełnił formalności.

Gola kontaktowego zdobył w 65. minucie Romelu Lukaku. Fantastycznie z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Leighton Baines, a całą akcję efektownym szczupakiem wykończył Belg. Wynik podwyższyć mógł jeszcze Zabaleta, ale w sytuacji sam na sam świetną interwencją popisał się Howard. Bliski wyrównania był też Deulofeu w końcówce spotkania, ale strzał Hiszpana zatrzymał się na bocznej siatce.

Everton – Manchester City 2:3 (1:2) Barkley 11’, Lukaku 65’ – Agüero 22’, Džeko 43’, 48’

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.