Remis Monaco, PSG mistrzem Francji

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.05.2014 20:57 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco miało jeszcze matematyczne szanse na wywalczenie tytułu we Francji. Mecz z Guingamp zakończył się jednak remisem, a to oznacza, że mistrzem Ligue 1 w sezonie 13/14 jest Paris Saint-Germain.

Gospodarze od pierwszych minut rozpoczęli natarcie na bramkę tegorocznego zdobywcy Pucharu Francji. Obrona Guingamp nie popełniała jednak błedów, które mogłyby zadziałać na korzyść rywala.

Goście nie zamierzali się tylko bronić. Za sprawą Yatabare mogli kilka razy zagrozić bramce Monaco. Tak się jednak nie stało.

Pierwsza połowa zbliżała się ku końcowi, a z groźnymi atakami zaczęli wychodzić gracze Guingamp. W 40 minucie z lewej strony boiska mocny strzał oddał Mandanne, ale Subasić zdołał wybronić jego uderzenie. Chwilę później Giresse huknął z okolic 30 metra, ale piłka minimalnie przeszła obok bramki Monaco.

Gospodarze poczuli, że może nie być łatwo, jeżeli nie wezmą się w garść. Od drugiej połowy podopieczni Claudio Ranieriego zaczęli atakować o wiele groźniej i częściej.

W 72 minucie Berbatov bardzo dobrze przyjął piłkę, minął rywala i oddał strzał, ale Samassa wybronił uderzenie Bułgara. 5 minut później napastnik Monaco dopiął swego. Wykończył akcję Dirara i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Piłkarze z Monako byli już pewni wygranej, gdy goście zadali bolesny cios. W 85 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Atik, który strzałem z powietrza doprowadził do remisu.

To było wszystko, co zaprezentowali piłkarze obu ekip. Mecz zakończył się remisem, a to oznacza, że Paris Saint-Germain obroniło tytuł mistrzowski we Francji. Monaco na pewno zajmie drugie miejsce w tabeli Ligue 1.

AS Monaco FC – EA Guingamp 1:1 (0:0) Berbatov 77' – Atik 85'

• Wymęczony remis Monaco ze spadkowiczem

AS Monaco rozpoczęło zmagania 13. kolejki Ligue 1, ale nie był to udany występ mistrzów Francji. Zespół zremisował z Amiens 1:1, które przed tym spotkaniem zajmowało 18. miejsce, czyli pierwsze w strefie spadkowej.

• Skrzydłowi na wylocie z PSG?!

Lucas Moura oraz Ángel Di María mogą opuścić Paris Saint-Germain już w styczniowym okienku transferowym. Wszystko za sprawą Finansowego Fair Play, nad którym czuwa UEFA.

AS Monaco wykorzystało atut własnego boiska i w okrojonym składzie pokonało EA Guingamp 6:0. Po zwycięstwie PSG nad Angres 5:0, klub z Księstwa Monako nie chciał być gorszy, aby zachować szanse na walkę o tytuł mistrzowski.

Arsenal w wakacje chciał wydać 90 milionów funtów za Thomasa Lemara, ale AS Monaco nie zaakceptowało takiej kwoty. Zdaniem "The Mirror" w przyszłym roku "The Gunners" będą dalej walczyć o tego zawodnika.

Liga Mistrzów wraca po krótkiej przerwie. W grupie G nadspodziewanie dobrze radzi sobie RB Leipzig, który znajduje się tuż za plecami mistrza Turcji - Beşiktaşu. W środę lider tabeli zmierzy się z AS Monaco, natomiast „Byki” na wyjeździe zagrają z FC Porto.