City stawia przedostatni krok do mistrzostwa

Autor: Ewa Grodzka | 07.05.2014 22:41 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

W środowy wieczór Manchester City odrabiał zaległości, podejmował Aston Villę. Pojedynek w deszczu na Etihad Stadium zakończył się zwycięstwem „The Citizens” 4:0, dwa gole zdobył Edin Džeko, trafienie dołożył też Stevan Jovetić oraz Yaya Touré.

W składzie Manchesteru City zabrakło czołowego napastnika, Sergio Agüero oraz skrzydłowego, Jesúsa Navasa. Ponadto w pierwszej „jedenastce” nie wybiegł Fernardinho, a w jego miejsce znalazł się Javi García.

Zgodnie z przewidywaniami, częściej przy piłce znajdowali się podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobrą okazję miał Kolarov już w pierwszych minutach meczu, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił Brad Guzan. Bramką dla gospodarzy zapachniało w 12. minucie, James Milner popisał się niekonwencjonalnym podaniem do Zabalety. Argentyńczyk spod linii końcowej zagrał wzdłuż bramki do Yaya Touré. Defensywny pomocnik City oddał uderzenie z pierwszej piłki, ale kapitalny refleks zaprezentował Guzan.

Następnie lewym skrzydłem ponownie zaatakował Kolarov, dośrodkował futbolówkę spod linii końcowej, a piłkę piętką próbował skierować do siatki Nasri, ale zabrakło mu skutecznego wykończenia. Po pół godzinie gry w końcu do głosu doszli goście. Weimann dostał prostopadłe podanie na lewe skrzydło, błyskawicznie dośrodkował piłkę spod linii końcowej na długi słupek. Tam od uderzenia doszedł Bowery, ale fatalnie trafił w piłkę.

Groźny był też kontratak gości. Weimann kapitalnie wyprowadził piłkę z własnej połowy. Znalazł się jeden na jeden z Zabaletą, jednak lekko przestraszył się rywala. Pokusił się o mocne uderzenie już z około 18. metra, ale piłka przeleciała obok słupka.

W końcówce pierwszej połowy sam na sam z bramkarzem wyszedł Zabaleta, jednak był na dość ostrym kącie, więc wystawił futbolówkę dla Davida Silvy. Hiszpan oddał mocne uderzenie, ale piłka została zablokowana na około 4. metrze przed Bakera. Tuż przed gwizdkiem bliski otwarcia wyniku był jeszcze Nasri, ale pomylił się z najbliższej odległości.

Nic się nie zmieniło w drugiej połowie, znów częściej przy piłce byli gospodarze. Znakomicie z rzutu wolnego uderzał Kolarov, ale świetną paradą popisał się bramkarz Aston Villi. Napór „Obywateli” przyniósł efekt po godzinie gry, gola zdobył Edin Džeko. Zabaleta dograł mocną piłkę wzdłuż bramki, a nie zmarnował tego Bośniak, wepchnął futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

Kolejne gole były kwestią czasu, kilka minut później było już 2:0. Nasri oddał mocne uderzenie, Guzan odbił futbolówkę tuż pod nogi Džeko, pozostało mu z około metra trafić do siatki. Goście byli bliscy gola kontaktowego kilka minut przed końcem, ale Weimann uderzył w poprzeczkę. Ale to Manchester City podwyższył prowadzenie, autorem gola był rezerwowy Stevan Jovetić. W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Yaya Touré, popisał się indywidualnym rajdem i mocnym strzałem pokonał bramkarza „The Villans”.

Manchester City jest na fotelu lidera Premier League, ma dwa punkty więcej niż Liverpool. Chelsea straciła natomiast szansę na mistrzostwo, zwycięzcę poznamy więc w ostatniej kolejce.

Manchester City – Aston Villa 4:0 (0:0) Džeko 64’, 72’, Jovetić 88’, Touré 90’+3