Džeko: Przeciwko WHU damy z siebie wszystko

Autor: Michał Nowacki | 08.05.2014 14:38 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Napastnik Manchesteru City, Edin Džeko zdobył w środę dwa gole w meczu z Aston Villą. Wygrana 4:0 przybliżyła podopiecznych Manuela Pellegriniego do mistrzostwa Anglii, ale Bośniak uważa, że najważniejszy mecz wciąż przed nimi. Jeżeli „The Citizens” nie przegra z West Ham United wówczas zapewni sobie tytuł Premiership.

Jeżeli w niedzielę aktualny lider nie przegra z „Młotami” zdobędzie tym samym drugie mistrzostwo kraju w ostatnich trzech sezonach. Ekipa z Etihad Stadium potrzebuje tylko remisu, aby móc cieszyć się z triumfu w całym sezonie, jednak nikt z sympatyków City nie dopuszcza takiej gry na minimum.

W sezonie 2011/2012 ten sam zespół wygrał mistrzostwo Anglii, ale dopiero w ostatniej kolejce, kiedy to wygrali z Quuens Park Rangers 3:2. Jeszcze w 89. minucie było 2:1 dla gości i wówczas mistrzem zostawał United, ale minutę później do remisu doprowadził właśnie Edin Džeko, zaś w doliczonym czasie gry Sergio Agüero zapewnił zwycięstwo i w konsekwencji puchar swojej drużynie.

– Zagraliśmy dobry futbol w pierwszej połowie w meczu z Aston Villą, trener w przerwie nakazał nam zachować spokój i grać dalej swoje. Kiedy rywal gra 10 piłkarzami we własnym polu karnym zawsze jest ciężko zdobyć gola, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się sforsować ich defensywę. W końcu zdołaliśmy pokonać ich cztery razy w jednym meczu i zachować czyste konto, to wyglądało na łatwy triumf, ale na pewno takim nie było – powiedział napastnik.

– Musimy skoncentrować się w niedzielę, zrobiliśmy naszą pracę do tej pory bardzo dobrze i czeka nas ostatni mecz w tym sezonie. To dla nas bardzo wielka szansa i choć będzie ciężko o punkty to damy z siebie wszystko. Przez ostatnie dwa sezony zrobiliśmy wielkie postępy, nabraliśmy sporo doświadczenia i możemy walczyć regularnie o trofea – dodał autor dubletu.

• Wypowiedzi trenerów po meczu FC Basel – Manchester City

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Manchester City bardzo łatwo rozprawił się na wyjeździe z FC Basel. Lider Premier League wygrał aż 4:0 i już niemal obiema nogami znajduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Wszystko w cieniu starcia Realu z PSG. W Hiszpanii i Francji niemal każda gazeta skupia swoją uwagę na pojedynek gigantów, nie umniejszając niczego wielkiemu rywalowi. Z kolei w Anglii i Portugalii niezbyt wiele miejsca poświęca się meczowi Porto z Liverpoolem.

Spotkanie FC Basel z Manchesterem City określano mianem pojedynku Dawida z Goliatem. Gospodarze byli rewelacją w grupie A, w której zgromadzili dwanaście „oczek”. Natomiast „The Citizens” w tym sezonie wychodzi absolutnie wszystko, i w tym spotkaniu było podobnie.

Tak wyraźnego faworyta nie ma żadna para w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Manchester City po prostu musi przejść do ćwierćfinału, patrząc na to, że ich rywalem jest FC Basel. Vincent Kompany zachowuje jednak rozwagę.