Watzke: Zawodnicy, którzy mogą zastąpić Lewandowskiego są poza naszym zasięgiem

Autor: Michał Nowacki | 09.05.2014 14:33 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Właściciel Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke uważa, że drużynie nie uda się zastąpić Roberta Lewandowskiego. Zdaniem 54-latka jest tylko dwóch albo trzech zawodników na świecie, którzy mogą wypełnić lukę po Polaku, ale klubu nie stać na zakup takiego zawodnika.

Wraz z końcem sezonu napastnik przeprowadzi się do Bayernu Monachium na zasadzie wolnego transferu. Oficjalnie piłkarzem z Allianz Arena będzie od 1 lipca i na pewno dzięki grze na Signal Iduna Park stał się jednym z najgroźniejszych napastników w Europie.

Dortmundczycy ogłosili już oficjalnie, że Polaka będą chcieli zastąpić dwójką napastników. Pierwszym z nich został Adrián Ramos z Herthy Berlin, drugi kandydat wciąż jest poszukiwany. Ostatnio mówiło się, że będzie to Ciro Immobile z włoskiego Torino, ale mogą być pewne problemy z zakupem piłkarza.

– Ostrzegałem, że będziemy mieli spore trudności z zastąpieniem Roberta Lewandowskiego. Jest tylko dwóch albo trzech zawodników, którzy mają umiejętności na poziomie światy klasowej, ale nie stać nas na ich zakup. Do tej pory jednak byliśmy w stanie zastąpić sprzedanych zawodników – powiedział Watzke.

W prasie pojawiły się informacje, że skoro wcześniej odeszli Shinji Kagawa i Nuri Şahin, przed rokiem Mario Götze do Bayernu Monachium to teraz w ślady swoich byłych kolegów pójdą także Marco Reus i trener, Jürgen Klopp.

– Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że nasi najlepsi zawodnicy są na liście wielkich klubów w Europie. Jestem jednak pewien, że Maco Reus zostanie z nami na kolejny sezon i on też wie co mu może ten klub dać nadzwyczajnego. Myślę, że on będzie z nami świętował kolejne sukcesy. Klopp i Mats Hummels w przeszłości już też wyrazili swoje oddanie Borussii, to pokazuje, że możemy mieć wciąż ambicje – zakończył 54-latek.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Transfery, Trenerzy, Borussia Dortmund, Mario Götze, Robert Lewandowski, Mats Hummels, Jurgen Klopp, Marco Reus, Hans-Joachim Watzke

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze