Borussia zwycięska w Berlinie, Lewandowski królem strzelców

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.05.2014 18:00 | komentarzy: 22 | kategoria: Recenzja meczu |

Ostatni mecz Roberta Lewandowskiego w barwach Borussii Dortmund był dla niego bardzo owocny. Polski snajper, dzięki dwóm golom strzelonym Hercie, przypieczętował tytuł najlepszego strzelca Bundesligi w sezonie 13/14, a BVB pewnie pokonali rywala z Berlina.

Podopieczni Jurgena Kloppa mogli zapewnić sobie prowadzenie już w 3 minucie. Mchitarjan trafił jednak wprost w Krafta. 2 minuty później udało się odpowiedzieć gospodarzom. Tylko przytomność Sahina, który wybił piłkę po strzale Wagnera z linii bramkowej, sprawiła, że wynik nadal pozostał bez zmian.

Goście nadal próbowali atakować i byli stroną, która zdecydowanie przeważała w tym spotkaniu. Piłkarze Herthy umiejętnie bronili dostępu do bramki. Wyglądało na to, że bezbramkowy remis utrzyma się do końca pierwszej połowy.

Piłkarze BVB w końcu przełamali impas. W 41 minucie Lewandowski otrzymał podanie, a Polak, będąc w sytuacji sam na sam, pokonał Krafta. 3 minuty później goście podwyższyli wynik. Jojić otrzymał podanie w okolicach pola karnego, minął jednego z obrońców Herthy i strzelił prosto do bramki.

W 64 minucie z boiska zszedł Lewan Kobiaszwili. Dla Gruzina był to ostatni mecz w karierze. Kibice Herthy pożegnali go gromkimi brawami. Chwilę później Weidenfeller kapitalnie wybronił strzał z rzutu wolnego Ndjengi.

Gospodarze próbowali zdobyć chociaż kontaktowego gola, ale nie byli w stanie skutecznie wykończyć swoich akcji. Nieporadność piłkarzy z Berlina brutalnie wykorzystali goście. W 80 minucie Lewandowski zaliczył świetne trafienie w samo okienko bramki z rzutu wolnego. 2 minuty później Polak przegrał pojedynek z Kraftem, piłka trafiła pod nogi Aubameyanga, który natychmiast uderzył. Przypadkowo futbolówka powędrowała do Mchitarjana, który ustalił wynik spotkania.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Borussii. Piłkarze BVB kończą sezon na drugim miejscu w tabeli. Hertha uplasowała się na 11 pozycji.

Hertha Berlin – Borussia Dortmund 0:4 (0:2) Lewandowski 41' 80', Jojić 44', Mchitarjan 82'

• Kane: Chcieliśmy udowodnić krytykom, że się mylą

Po wygranym meczu z Borussią Dortmund Harry Kane stwierdził, że jego drużyna udowodniła, że mylili się ci, którzy wątpili w awans Tottenhamu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.