Liverpool wygrywa mecz, przegrywa mistrzostwo

Autor: Martyna Dębińska | 11.05.2014 17:56 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

Nikt przed sezonem nie przypuszczał, iż podopieczni Brendana Rodgersa zajdą aż tak daleko. Mimo wszystko wicemistrzostwo to dla tej drużyny porażka, bowiem mieli realne szansę na tytuł, lecz zaprzepaścili go swoimi wpadkami.

Wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie głupie wpadki zawodników Liverpoolu. Przez długi okres pozostawali liderem Premier League, ale później nastąpiły potknięcia, które bezlitośnie wykorzystał Manchester City.

Mecz nie ułożył się najlepiej. W 20. minucie do własnej bramki trafił nieudanie interweniujący Martin Škrtel. To było odzwierciedlenie ostatnich tygodni, kiedy to „The Reds” na własne życzenie skomplikowali sobie sytuację.

Wynik udało się dopiero wyrównać po godzinie gry. W serca kibiców na Anfield znów wlały się nadzieje, kiedy to Steven Gerrard dośrodkował piłkę w pole karne i wykorzystał to Daniel Agger, który pewnie pokonał bramkarza Newcastle.

Zaledwie dwie minuty później gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Kapitan Liverpoolu wziął grę zespołu na swoje barki, znów posłał świetne podanie, które tym razem zamienił na bramkę Daniel Sturridge.

Na nieszczęście wszystkich sympatyków „The Reds” swój mecz wygrał także Manchester City, co sprawiło, iż to właśnie oni zgarnęli mistrzowski tytuł, a Liverpool musi zadowolić się wicemistrzostwem Anglii.

Liverpool FC – Newcastle United FC 2:1 (0:1) Agger 63', Sturridge 65' – Škrtel 20' (samobój)