Manchester City mistrzem Anglii sezonu 2013/14!

Autor: Ewa Grodzka | 11.05.2014 17:45 | komentarzy: 35 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatniej kolejce Premier League poznaliśmy zwycięzcę sezonu 2013/14, został nim Manchester City. „Obywatele” pokonali u siebie West Ham United 2:0 za sprawą trafienia Samira Nasriego oraz Vincenta Kompany’ego.

Od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze, ale nie oglądaliśmy zbyt wielu składnych akcji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, oba zespoły wymieniały krótkie podania, ale zaliczały sporo strat. Pierwszą groźną okazję stworzył David Silva w 10. minucie meczu, ale piłka po jego atomowym strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką. Następnie w polu karnym faulowany był Zabaleta, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Gospodarze wciąż dominowali, groźnie uderzał Nasri w 20. minucie meczu, na piątym metrze dobrze ustawiony był jednak McCartney, który oddalił zagrożenie poza plac gry. Następnie na strzał z ostrego kąta zdecydował się Touré, ale minimalnie chybił. Niewiele pomylił się też Kolarov strzałem z dystansu, piłkę nad poprzeczkę przeniósł jednak Adrián. Bliski gola był następnie Silva, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy rywala pozbawili go futbolówki.

Dominacja “The Citizens” przyniosła efekt w 39. minucie meczu, wynik spotkania otworzył Samir Nasri. Francuz dostał podanie od Touré i fenomenalnym strzałem z dystansu nie dał szans Adriánowi. Tuż przed gwizdkiem prowadzenie podwyższyć mógł jeszcze Silva, ale piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę.

Niezbyt długo trzeba było czekać na drugie trafienie Manchesteru City, w 49. minucie wynik podwyższył Vincent Kompany. Džeko niedokładnie uderzył na bramkę rywala, dobrze ustawiony był jednak Belg, który bez żadnych problemów umieścił futbolówkę w siatce, dobijając ją z piątego metra. Gospodarze wciąż atakowali, prowadzenie podwyższyć mógł Agüero w 67. minucie, ale źle przyjął piłkę i nie trafił do pustej bramki.

Piłkarze Manchesteru City dopełnili formalności, wygrali ostatnie spotkanie, tym samym wywalczyli tytuł mistrzowski. Podopieczni Manuela Pellegriniego kończą sezon z dorobkiem 86 punktów, to o dwa więcej niż drugi Liverpool.

Manchester City – West Ham United 2:0 (1:0) Nasri 39’, Kompany 49’