Manchester City mistrzem Anglii sezonu 2013/14!

Autor: Ewa Grodzka | 11.05.2014 17:45 | komentarzy: 35 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatniej kolejce Premier League poznaliśmy zwycięzcę sezonu 2013/14, został nim Manchester City. „Obywatele” pokonali u siebie West Ham United 2:0 za sprawą trafienia Samira Nasriego oraz Vincenta Kompany’ego.

Od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze, ale nie oglądaliśmy zbyt wielu składnych akcji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, oba zespoły wymieniały krótkie podania, ale zaliczały sporo strat. Pierwszą groźną okazję stworzył David Silva w 10. minucie meczu, ale piłka po jego atomowym strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką. Następnie w polu karnym faulowany był Zabaleta, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Gospodarze wciąż dominowali, groźnie uderzał Nasri w 20. minucie meczu, na piątym metrze dobrze ustawiony był jednak McCartney, który oddalił zagrożenie poza plac gry. Następnie na strzał z ostrego kąta zdecydował się Touré, ale minimalnie chybił. Niewiele pomylił się też Kolarov strzałem z dystansu, piłkę nad poprzeczkę przeniósł jednak Adrián. Bliski gola był następnie Silva, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy rywala pozbawili go futbolówki.

Dominacja “The Citizens” przyniosła efekt w 39. minucie meczu, wynik spotkania otworzył Samir Nasri. Francuz dostał podanie od Touré i fenomenalnym strzałem z dystansu nie dał szans Adriánowi. Tuż przed gwizdkiem prowadzenie podwyższyć mógł jeszcze Silva, ale piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę.

Niezbyt długo trzeba było czekać na drugie trafienie Manchesteru City, w 49. minucie wynik podwyższył Vincent Kompany. Džeko niedokładnie uderzył na bramkę rywala, dobrze ustawiony był jednak Belg, który bez żadnych problemów umieścił futbolówkę w siatce, dobijając ją z piątego metra. Gospodarze wciąż atakowali, prowadzenie podwyższyć mógł Agüero w 67. minucie, ale źle przyjął piłkę i nie trafił do pustej bramki.

Piłkarze Manchesteru City dopełnili formalności, wygrali ostatnie spotkanie, tym samym wywalczyli tytuł mistrzowski. Podopieczni Manuela Pellegriniego kończą sezon z dorobkiem 86 punktów, to o dwa więcej niż drugi Liverpool.

Manchester City – West Ham United 2:0 (1:0) Nasri 39’, Kompany 49’

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.