Juventus pokonuję Romę w doliczonym czasie gry

Autor: Michał Nowacki | 11.05.2014 19:54 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Wiele wskazywało na to, że zawody mistrza i wicemistrza Włoch zakończą się bezbramkowym remisem. Jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów „Starej Damie” zapewnił Pablo Osvaldo. Tym samym Juventus Turyn pokazał, że zasłużył na Scudetto.

Warto zwrócić uwagę, że w spotkaniu tym debiutował w zespole AS Romy Łukasz Skorupski, który musiał właśnie w końcówce spotkania wyciągać piłkę z własnej bramki. Gdyby nie ten gol można by śmiało uznać, że Polak zanotował znakomity debiut i zatrzymał „Starą Damę”.

Przez pierwszy kwadrans nie działo się nic na boisku, zaś już trzy minuty później „Stara Dama” mogła przegrywać 0:1. Torosidis zmusił Marco Storariego do kapitulacji, ale wcześniej znalazł się na ofsajdzie i arbiter słusznie nie uznał bramki.

Chwilę później atakowali goście, Andrea Pirlo zagrał na dłuższy słupek, ale Skorupski wyszedł do piłki i nie pozwolił Tévezowi oddać strzału. Później Francesco Totti uderzał z dalszej odległości, ale zabrakło jemu trochę precyzji. Także Fernando Llorente chciał zaskoczyć polskiego golkipera, ale mu się nie udało. Hiszpan później ponownie sprawdzał umiejętności naszego bramkarza.

Przed przerwą jeszcze oba zespoły miały szansę na objęcie prowadzenia, najpierw Gervinho uderzył w bramkarza Juventusu, później Paul Pogba trafił w słupek. Z początku drugiej połowy także niewiele ciekawego się działo, dopiero w 71. minucie groźnie uderzał Llorente. Były napastnik Athletic Bilbao przymierzył precyzyjnie, ale z największym trudem piłkę nad poprzeczkę przeniósł Skorupski.

W 82. minucie Nainggolan uderzał na bramkę Storariego, który sparował piłkę do boku, do niej dopadł Florenzi, ale strzelał tak, że udało mu się uzyskać tylko „korner”. Wiele wskazywało na to, że szlagier 37. kolejki Serie A zakończy się bezbramkowym remisem, ale były zawodnik AS Romy, Pablo Osvaldo znalazł drogę do siatki Łukasza Skorupskiego.

AS Roma – Juventus 0:1 (0:0) Osvaldo 90+4’