Były pomocnik United zakończył karierę

Autor: Ewa Grodzka | 15.05.2014 19:03 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Były gwiazdor Manchesteru United, Park Ji-Sung ogłosił zakończenie kariery. Powodem decyzji 33-letniego reprezentanta Korei Południowej są przewlekłe problemy zdrowotne.

Jak przyznał sam zawodnik, główną przyczyną rezygnacji jest utrudniający mu grę uraz kolana. Park Ji-Sung przeszedł skomplikowaną operację prawej nogi w 2003 i 2007 r., po której musiał się rehabilitować przez wiele miesięcy. Uniemożliwiło mu to w ostatnich latach grę na najwyższym poziomie.

– Doszedłem do wniosku, że z powodu słabego stanu mojego kolana, nie wytrzymam kolejnego sezonu w futbolu. Oczywiście wolałbym, aby ta kontuzja mnie ominęła, ale ogólnie nie mam czego żałować jeśli chodzi o moją karierę. Nie mam uczucia rozczarowania w związku z tym, że opuszczam zawodowy sport. Osiągnąłem w futbolu więcej, niż kiedykolwiek mogłem sobie wyobrazić – wyznał Park Ji-Sung.

Przez siedem sezonów w Manchesterze United Park zagrał we wszystkich rozgrywkach blisko 200 razy, zdobywając przy tym 26 goli. Z drużyną z Old Trafford wywalczył między innymi dwa mistrzostwa Anglii i raz zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Był pierwszym Azjatą, który uczestniczył w finale Champions League. Grał też w PSV Eindhoven i Queens Park Rangers.  

Czytaj więcej o: Manchester United, Park Ji-Sung, PSV Eindhoven, Queens Park Rangers

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze