UEFA ukarała dziewięć klubów

Autor: Ewa Grodzka | 17.05.2014 11:44 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

UEFA podała ostateczną listę klubów, które zostaną ukarane za łamanie przepisów finansowego fair play. Najsurowiej został potraktowany Manchester City oraz Paris Saint-Germain.

W ostatnim czasie przeprowadzono dochodzenia wobec 237 klubów, z czego finalnie postanowiono ukarać dziewięć. Są to: Manchester City, Paris Saint-Germain, Bursaspor, Rubin Kazań, Galatasaray, Lewski Sofia, Anży Machaczkała, Zenit Sankt Petersburg i Trabzonspor.

Największa kara finansowa spotkała „The Citizens” oraz PSG. Oba kluby będą musiały zapłacić po 60 milionów euro, a ich kadra na Ligę Mistrzów zostanie uszczuplona do 21 piłkarzy. Ponadto, zespoły będą mogły wydać „jedyne” 60 milionów na transfery w letnim okienku, a wydatki na płace nie będą mogły ulec zwiększeniu.

Zenit Sankt Petersburg z kolei musi wpłacić 12 milionów euro i może zarejestrować 22 piłkarzy na rozgrywki Ligi Mistrzów. O połowę mniej ma natomiast zapłacić Rubin Kazań, a gdyby grał w europejskich pucharach, wówczas jego kadra zostałaby ograniczona do 21 zawodników.

Kary Anży Machaczkała wynosi dwa miliony euro, Galatasaray natomiast musi wpłacić na konto UEFA 200 tysięcy euro. Ponadto suma wypłat dla pracowników w 2015 roku nie może zostać zwiększona, ten sam warunek otrzymał Trabzonspor oraz Bursaspor.

Warto dodać, że w większości przypadków część pieniędzy wpłacona na te kary może zostać zwrócona, jeśli kluby w kolejnym roku nie złamią zasad FFP. Pozostałe sumy zostaną natomiast pokryte z funduszy, jakie zespoły uzyskają za grę w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej o: Rubin Kazań, Zenit Sankt Petersburg, Bursaspor, Manchester City, Trabzonspor, Anży Machaczkała, Paris Saint-Germain, UEFA, Galatasaray Stambuł

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • „Celtowie” rozbrojeni na Parc des Princes

  „Paryżanie” okazali się niegościnni dla „Celtów”.

  czytaj więcej
 • Zapowiedź grupy B: Anderlecht vs. Bayern, PSG vs. Celtic

  W tej grupie poza „Fiołkami” każda z ekip ma szanse na awans do fazy pucharowej. Mistrzowie Belgii zmierzą się z „Gwiazdą Południa”, zaś najlepsza drużyna w Szkocji w delegacji stoczy bój z wicemistrzami Francji.

  czytaj więcej
 • „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

  W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

  czytaj więcej
 • Zapowiedź grupy F: Napoli vs. Szachtar, Man. City vs. Feyenoord

  Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

  czytaj więcej
 • Pastore: Potrzebuję więcej takich spotkań jak z Nantes

  Javier Pastore w obecnym sezonie jest rezerwowym Paris Saint-Germain. Pomocnik przyznaje, że choć potrzebuje regularnych występów przed wyjazdem na mundial do Rosji to nie zamierza w styczniu odchodzić z Parc des Princes.

  czytaj więcej

Komentarze (11)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze