Casillas z szansą na rekord

Autor: Ewa Grodzka | 13.06.2014 14:54 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Golkiper Realu Madryt, Iker Casillas już w pierwszym meczu Hiszpanów na mundialu może ustanowić rekord. Jeśli przez 85 minut nie puści gola, zostanie najdłużej niepokonanym bramkarzem w historii mistrzostw świata.

Już dziś wieczorem Casillas może okazać się bramkarzem, który posiada najdłuższą passę bez straty gola. Na ten moment tytuł ten należy do Waltera Zengi. Włoch w 1990 roku zachowywał czyste konto przez 517 minut, Casillasa od tego osiągnięcia dzieli 85 minut.

Zadanie jest wykonalne, ale bardzo trudne, tym bardziej, że Hiszpan będzie musiał powstrzymać takie piłkarskie znakomitości jak chociażby Robin Van Persie, Wesley Sneijder, czy też Arjen Robben.

W pojedynku z Holandią może paść jeszcze jeden rekord. Jeśli Hiszpanie nie stracą gola, zrównają się w klasyfikacji z Włochami i Szwajcarią pod względem skuteczności gry defensywnej. Co więcej, jeśli Casillas obroni w tym meczu rzut karny, stanie się samodzielnym liderem w klasyfikacji obronionych „jedenastek”. Rekord ten należy ex aequo do Brada Friedela, Jana Tomaszewskiego i właśnie Casillasa.

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.