Brazylia 2014: Dzień 5. Niemcy deklasują Portugalię, hat-trick Müllera

Autor: Ewa Grodzka | 16.06.2014 19:50 | komentarzy: 53 | kategoria: Recenzja meczu |

Fatalnie rozpoczął się mundial dla reprezentacji Portugalii, podopieczni Paulo Bento nie mieli szans w starciu z Niemcami, przegrali aż 0:4. Pierwszego hat-tricka na tych mistrzostwach skompletował Thomas Müller.

Pierwszą dogodną okazję na otwarcie wyniku miał Sami Khedira. Piłka wpadła pod jego nogi przy fatalnym wybiciu Patrício, ale Niemiec strzelił tylko obok słupka. Następnie próbował Cristiano Ronaldo. Zawodnik „Królewskich” wykorzystał błąd niemieckich defensorów, wpadł na pełnej szybkości w pole karne, ale jego uderzenie przy krótkim słupku obronił Neuer.

Wynik spotkania otworzyli podopieczni Joachima Löwa w 12. minucie meczu. Götze dostał podanie w szesnastkę, uwolnił się spod opieki obrońców, wyszedł na czystą pozycję, wówczas za koszulkę pociągnął go Pereira. Sędzia wskazał na 11. metr, pewnym egzekutorem okazał się Thomas Müller.

Portugalczycy dążyli do wyrównania, świetną ku temu sposobność miał Nani. Pomocnik Manchesteru United huknął z dystansu, futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Na domiar złego, kontuzji nabawił się Hugo Almeida, musiał przedwcześnie opuścić boisko, zastąpił go Éder.

Niemcy zdominowali rywala, szczególnie groźnie zrobiło się po pół godzinie gry. Özil z olbrzymim spokojem wystawił piłkę w polu karnym na 12. metr do Götze, a ten po nogach obrońcy uderzył obok bramki. Chwilę później było już 2:0. Po dośrodkowaniu z narożnika Toniego Kroosa, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mats Hummels i świetnym uderzeniem głową nie dał szans Patrício.

Portugalczycy się pogubili, na domiar złego swój zespół osłabił Pepe. Obrońcy Realu Madryt puściły nerwy, dwukrotnie uderzył Thomasa Müllera. Sędzia nie wahał się zbyt długo, ukarał zawodnika czerwoną kartką. Niemcy szli za ciosem i do szatni schodzili już przy wyniku 3:0, gola po błędzie Alvesa zdobył Müller.

Już na początku drugiej połowy bliski trafienia był Özil, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Patrício. To był bardzo pechowy dzień dla Portugalii, w wyniku kontuzji, boisko po godzinie gry na noszach opuścił Fábio Coentrão. Kontuzje nie ominęły też podopiecznych Joachima Löwa, boisko z urazem kwadrans przed końcem opuścił Mats Hummels.

Niemcy dominowali, skonstruowali znakomity kontratak, ale zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Götze. Odpowiedzieć strzałem z dystansu próbował Nani, z dobitką popędził Éder, który ostatecznie był faulowany w polu karnym, arbiter jednak nie dopatrzył się przewinienia.

Niemców było stać na więcej, w 78. minucie było już 4:0. André Schürrle mocno wbił piłkę w pole karne, na przedpolu źle interweniował jednak Patrício. Do futbolówki dopadł Müller i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki, kompletując tym samym hat-tricka.

Niemcy – Portugalia 4:0 (3:0) Müller 12’ (karny), 45’+1, 78’, Hummels 32’