Portugalia poważnie osłabiona

Autor: Ewa Grodzka | 17.06.2014 12:47 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Fatalne wieści napływają z obozu Portugalii, w kolejnych meczach Paulo Bento nie będzie mógł skorzystać z usług Hugo Almeidy oraz Fábio Coentrão.

Pierwsze diagnozy lekarskie wskazują na dziesięciodniową absencję obu piłkarzy, co automatycznie ich eliminuje z pojedynków ze Stanami Zjednoczonymi oraz Ghaną. Na domiar złego, Bento nie będzie mógł skorzystać z usług Pepe, który wyleciał z boiska w wyniku czerwonej kartki.

Almeida i Coentrão nabawili się kontuzji mięśniowych w meczu Portugalii z Niemcami, który podopieczni Bento przegrali aż 0:4. Pierwszy z piłkarzy został zmieniony już w 27. minucie meczu, obrońcę Realu Madryt zniesiono natomiast na noszach w 67. minucie spotkania. Tuż po meczu w pesymistycznym tonie wypowiedział się poszkodowany, Coentrão.

– Myślę, że to poważny uraz, choć bardzo chciałbym się mylić. To dla mnie bardzo smutny dzień, jeden z najgorszych w całym życiu, czuję, że dla mnie mistrzostwa już się skończyły – wyznał Coentrão.

• Nacho: Brakuje nam doświadczenia Pepe

Obrońca Realu Madryt Nacho Fernandez przyznał, że drużynie brakuje doświadczenia Pepe, który przed rozpoczęciem sezonu odszedł do Besiktasu, ale w zespole wciąż panuje spora rywalizacja na pozycji środkowego obrońcy.

Fábio Coentrão najbliższy rok spędzi na wypożyczeniu w Sportingu CP. 29-latek musi się odbudować po fatalnym poprzednim sezonie, w którym rozegrał zaledwie sześć meczów.

Środkowy obrońca mistrza Hiszpanii, Pepe porozumiał się z Beşiktaşem i za darmo przeniesie się do Turcji. Zawodnik już wczoraj przywitał się ze swoimi nowymi kibicami. Reprezentant Portugalii od 10 lat grał dla "Królewskich", ale w minionym sezonie był już tylko rezerwowym. Wystąpił w 18 spotkaniach i zanotował łącznie 730 minut w całym sezonie.

• Madryt przywdział barwy obu madryckich klubów!

W hicie 31. kolejki La Liga byliśmy świadkami derbów Madrytu, które przyniosły nam mnóstwo emocji.

• Fábio Coentrão na wylocie z Realu Madryt!

Lewy defensor rodem z Portugalii najprawdopodobniej w letnim oknie transferowym pożegna się z klubem z Santiago Bernabéu, który już rozpoczął poszukiwania jego następcy.