Ballack: Po co Lahm gra w pomocy?

Autor: Bartłomiej Misztal | 26.06.2014 11:11 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Były reprezentant Niemiec wypowiedział się na temat ustawienia Philippa Lahma na pozycji pomocnika. Według niego, zawodnik Bayernu Monachium powinien grać na obronie.

Philipp Lahm, podczas turnieju w Brazylii, jest ustawiany na pozycji pomocnika. Trener Joachim Loew korzysta z pomysłu Josepa Guardioli. W Bayernie Monachium Lahmowi zdarzało się grać w linii pomocy, zamiast w obronie. Z tym rozwiązaniem nie zgadza się były kolega klubowy Lahma, Michael Ballack. Były reprezentant Niemiec nie rozumie pomysłu Joachima Loewa na takie ustawienie drużyny. Odnośnie Lahma, nie widzi dla niego innej pozycji jak w defensywie.

– Nie rozumiem, dlaczego Loew widzi go w pomocy. Nie zrozumcie mnie źle. Jest super zawodnikiem, ale jest potrzebny drużynie w defensywie. Tam jest o wiele bardziej wartościowy. Grał tam przez lata i stał się światowej klasy zawodnikiem – powiedział Ballack.

– Cały świat zazdrości nam Lahma, a my w ten sposób się osłabiamy. Co więcej, Lahm zabiera miejsce na boisku dla innego zawodnika światowej klasy. Jest nim dla mnie Bastian Schweinsteiger – dodał Niemiec.

Czytaj więcej o: Niemcy, Philipp Lahm, Michael Ballack, Mistrzostwa Świata 2014

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze