Brazylia 2014: Dzień 17. Meksyk z nieba do piekła, awans Holendrów rzutem na taśmę

Autor: Ewa Grodzka | 30.06.2014 09:25 | komentarzy: 20 | kategoria: Recenzja meczu |

Bardzo ciekawy pojedynek Meksyku z Holandią zakończył się zwycięstwem „Oranje” w samej końcówce spotkania. Dzięki trafieniom Sneijdera i Huntelaara to właśnie Holendrzy zagrają z Kostaryką w sobotnim ćwierćfinale.

Świetnie grający w pierwszej odsłonie spotkania Meksyk prowadził jeszcze w 87. minucie gry. Podopieczni Miguela Herrery większość spotkania grali aktywniej, odważniej i bardziej ofensywnie, znów genialnie między słupkami spisywał się Ochoa.

Sporo kontrowersji miało miejsce w końcówce pierwszej połowy, w polu karnym faulowany był Arjen Robben, arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Przewaga Meksyku przyniosła efekt już na początku drugiej połowy. Dos Santos dopadł do piłki źle wybitej przez jednego z defensorów rywali i uderzył z dystansu tuż przy słupku bramki holenderskiej, dając swej drużynie prowadzenie.

Holandia wyrównała w 88. minucie spotkania. Wcześniej mało widoczny Wesley Sneijder dopadł do piłki upadającej tuż za polem karnym i pięknie przymierzył w dolny róg bramki Meksykanów. Gdy wszystko wskazywało na dogrywkę, w polu karnym Robbena faulował Márquez, sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny perfekcyjnie wykonał Huntelaar, uderzył w przeciwny róg, niż rzucił się Ochoa i dał swemu zespołowi upragnione prowadzenie.

Dzięki skutecznej grze w końcówce spotkania, to piłkarze Louisa van Gaala zagrają w sobotnim ćwierćfinale, ich rywalem będzie Kostaryka. Meksyk żegna się natomiast z turniejem, już szósty raz z rzędu w drugiej jego rundzie.

Holandia – Meksyk 2:1 (0:0) Sneijder 88', Huntelaar (karny) 90'+4Dos Santos 48'