Kwalifikacje LM: wtorkowe wyniki

Autor: Ewa Grodzka | 29.07.2014 22:54 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

We wtorkowy wieczór odbyły się trzy spotkania trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Najciekawiej wypadło spotkanie Sparty Praga z Malmö, w którym obejrzeliśmy aż sześć goli.

Emocji nie zabrakło w pojedynku AC Sparta Praga z Malmö FF. Pachniało niespodzianką, jeszcze w przerwie goście mieli prawo czuć się spełnieni, bowiem prowadzili w Pradze 2:1. Potem dał o sobie znać David Lafata, który swoimi wspaniałymi bramkami odmienił ten mecz. Gospodarze ostatecznie wygrali 4:2 i są bardzo blisko awansu do kolejnej fazy eliminacji do Ligi Mistrzów.

W drugim ze spotkań, Slovan Bratysława mierzyła się z Sheriff Tiraspol. Gospodarze wygrali 2:1 i są w dobrej sytuacji przed rewanżem. Piłkarze Bratysławy od 61. minuty grali w osłabieniu, jednak nie stało to na przeszkodzie by zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa.

W trzecim z pojedynków, po przeciętnym spotkaniu VSC Debreczyn pokonał BATE Borysów 1:0. Wynik odzwierciedla to, co oglądaliśmy na boisku. Mecz był wyrównany z lekką przewagą gospodarzy, którą udokumentowali jednym trafieniem. Tak więc to Węgrzy przed rewanżem są w lepszej sytuacji. Bate jednak z pewnością zrobi wszystko aby w Borysowie odrobić straty.

AC Sparta Praha - Malmö FF 4:2 (1:2) Lafata 22', 51', 70', Kovac 52' Lafata – Forsberg 17', Thelin 27'

ŠK Slovan Bratysława - Sheriff Tiraspol 2:1 (1:0) Zofcak 42' (karny), Meszaros 85' - Ricardinho 74'

VSC Debreczyn - BATE Borysów 1:0 (0:0) Sidibe 56' (karny)

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Sparta Praga, Sheriff Tyraspol, BATE Borysów, Slovan Bratysława, Sparta - Malmö 2014-07-29, Slovan Bratislava - Sheriff 2014-07-29, Debreceni - BATE 2014-07-29